Kardeşler yıllar sonra yan yana: Kraliçe Elizabeth'in ölümüyle bir araya geldiler

Kardeşler yıllar sonra yan yana: Kraliçe Elizabeth'in ölümüyle bir araya geldiler

ABD'ye taşınarak kraliyet ailesinden ayrılan Meghan Markle ve Prens Harry, Mart 2020'den beri ilk defa Prens William ve Kate Middleton ile bir araya geldi.

70 yıl tahtta kalan Kraliçe Elizabeth'in 96 yaşında yaşamını yitirmesinin ardından Windsor Kalesi’nde düzenlenen törene kraliyet ailesinden ayrılarak ABD’de hayatına devam eden Prens Harry ve Meghan Markle da katıldı. Artık kraliyet etkinliklerinde yer almayan çift, Mart 2020'den beri ilk defa Prens William ve Kate Middleton ile görüntülendi.

KALABALIĞI KARŞILADILAR
NTV'nin People’dan aktardığı habere göre Prens William’ın çiftin törende yer almasını istediği ve “Ailenin bu zor zamanında birllikte görünmenin önemini” vurgulamak istediği belirtildi. Arabadan inerek kalabalığı karşılayan çift, tören gereği simsiyah giyindi. Prens William ve Middleton yakın zamanda Kraliçe Elizabeth’e yakın olmak için Windsor Kalesi’ne taşınmıştı. Kraliçe’nin ölümünden önce Prens Harry ve Markle, bazı hayır işleri için İngiltere’de bulunuyordu. Çift, geçtiğimiz haziran ayında Platin Jübile etkinliklerine katılmış ancak kraliyet ailesinin hiçbir üyesiyle bir araya gelmemişti. Windsor Kalesi'nde toplanan kalabalık Kraliçe için çiçek bıraktı. Markle, Windsor Kalesi'nin etrafında toplanan insanlarla bir araya gelerek onlarla konuştu.


UNVANLARDA DEĞİŞİKLİK OLDU
Kraliçe Elizabeth’in vefatının ardından bazı unvanlar da değişti. Cornwall Dükü unvanına sahip olan Prens Charles’ın yeni kral olmasının ardından, Cornwall unvanı, oğlu Prens William ve onun eşi Kate Middleton’a geçti. Her ikisi de 40 yaşında olan üç çocuklu Prens William ve Kate Middleton çifti aynı zamanda Charles ile Prenses Diana'nın sahip olduğu bir unvan olan Galler Prensi ve Prensesi unvanlarına da sahip olacak.

CENAZE AYRINTILARI BELLİ OLDU
Öte yanda Kraliçe 2. Elizabeth'in cenaze töreninin ayrıntıları belli oldu. Buckingham Sarayı, Londra’daki Westminster Kilisesi’nde gerçekleşecek törenin Türkiye saati ile 13:00'te yapılacağını duyurdu. Kraliçe 2. Elizabeth ve eşi Prens Philip 1947'de, tarih boyunca kralların ve kraliçelerin taç giyme törenlerine de ev sahipliği yapan bu kilisede evlenmişlerdi.

Etiketler :