Karlar Ülkesi 2 tüm dünyada görkemli bir açılışa imza attı

Karlar Ülkesi 2  tüm dünyada görkemli bir açılışa imza attı

Tüm dünyada geniş bir izleyici kitlesine sahip olan Frozen’ın devam filmi geçtiğimiz hafta vizyondaki yerini aldı. Ülkemizde de Karlar Ülkesi 2

Tüm dünyada geniş bir izleyici kitlesine sahip olan Frozen’ın devam filmi geçtiğimiz hafta vizyondaki yerini aldı. Ülkemizde de Karlar Ülkesi 2 ismiyle izleyici karşısına çıkan Frozen 2, hafta sonu ile birlikte toplamda 712.882 izleyiciye ulaştı.

Çıktığı ilk günden bu yana zirvedeki yerini kimselere kaptırmayan Recep İvedik 6 ise geçtiğimiz hafta 381.390 kişi tarafından izlendi ve 2. sıraya geriledi.

Şahan Gökbakar’ın bir kez daha Recep İvedik karakterine hayat verdiği film toplamda 3.206.280 izleyiciye ulaşarak önemli bir başarıya imza attı. Serinin diğer filmleriyle karşılaştırıldığında Recep İvedik 6, sadece 3. filmin izleyici sayısına yaklaşabilmiş durumda. Özellikle serinin 4 ve 5. filmlerinin 7 milyondan fazla izleyiciyi sinema salonlarına çektiğini unutmamak gerekiyor.

frozen 2

Bu arada Frozen 2 sadece ülkemizde değil tüm dünyada görkemli bir açılışa imza attı. Sadece ABD’de 130 milyon dolarlık hasılata imza atan film, dünya genelinde ise 358 milyon dolarlık hasılata ulaştı. 2013 yılında çıkan ilk film dünya genelinde 1.27 milyar dolarlık hasılata ulaşarak rekor kırmıştı. Devam filminin bu rakama ulaşması şimdilik pek olası görünmüyor. Çünkü açılış rakamlarının 1 milyar dolara ulaşabilmek için düşük kaldığı söylenebilir.

Palm PVG100E inceleme. Minimalist, avuç içi akıllı telefon

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji