Karma eğitimi kaldırdılar! 'Sevap puanı' getirdiler!

Karma eğitimi kaldırdılar! 'Sevap puanı' getirdiler!

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'dindar nesil' talebinin ardından eğitimdeki gericileşme hız kazandı.  MEB'in düzenlediği ezan okuma yarışması, KYK...

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'dindar nesil' talebinin ardından eğitimdeki gericileşme hız kazandı.  MEB'in düzenlediği ezan okuma yarışması, KYK yurtlarındaki salavat zincirinin ardından bu sefer de Kadıköy İmam Hatip Ortaokulu'nda Milli Eğitim Temel Kanunu'nda zorunlu olan karma eğitim kaldırıldı. Kız ve erkek öğrenciler okulda farklı sınıflarda eğitim görüyor.

Sözcü'den Sultan Uçar'ın haberine göre, Kadıköy İmam Hatip Ortaokulu’nda, Milli Eğitim Temel Kanunu'nun 15. maddesine göre zorunlu olması gereken karma eğitim kaldırıldı. İstiklal Marşı töreninde dahi kız ve erkek öğrenciler okul bahçesinde haremlik-selamlık sıralanıyorlar.

Sınıflarda ve laboratuvarlarda da ayrılıyorlar. Okul yönetimi sosyal medya paylaşımlarıyla da karma eğitim yapılmadığı iddialarını doğruluyor. “5-A sınıfı cuma namazına gitmek için hazır bekliyor” diye, perşembe günü bir fotoğraf paylaşıldı.

Sınıfta yalnızca erkek öğrenciler var. Takkeleri takılı olarak, ders işlerken görülüyorlar. İdare takkeleri getirdiğini ileri sürdüğü veliye de teşekkür etmeyi ihmal etmiyor. Öğrenciler, geçen cuma günü Miraç Kandili'nde götürüldükleri Hasanpaşa Camisi'nde ise cami içerisinde takkesiz olarak ders alıyor.

Okulda ve dersliklerde ayırılan öğrenciler, 29 Ekim Cumuriyet Bayramı törenine bir komutan katılınca birlikte gösteri yapıyor.

SEVAP PUANI

36 derslikte 303 öğrencinin okuduğu okulda, her öğrenci için bir de, “Sevap Puan” kartı dağıtılıyor. Müdürlüğünü İbrahim Şanlıer'in yaptığı okulda, 1 ay boyunca en çok sevap kazanan öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendiriliyor.

Eğitim