Kartal Belediyesi okullarda dezenfekte çalışması başlattı

Kartal Belediyesi yüz yüze eğitim öncesi okullarda dezenfekte çalışması başlattı

Yüz  yüze eğitim için okullarda dezenfekte çalışmaları başlatıldı.

Kartal Belediyesi, 1 Mart’tan itibaren yüz yüze eğitime geçmeye hazırlanan ilçedeki tüm okullarda koronavirüse karşı genel temizlik ve dezenfekte çalışması başlattı. Temizlik ve dezenfekte çalışmalarıyla koronavirüs tehlikesine karşı korunması hedefleniyor.

Kartal Belediyesi yüz yüze eğitim için, günün erken saatlerinde  dezenfekte çalışmalarını  Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, okul bahçelerini antiviral özelliğe sahip, aktif yüzey temizlik ürünleriyle yıkarken, okul içlerindeki çöp konteynerlerini mekanik araçlarla çalışıyor.

"Öğrencilerimiz Bizler İçin Çok Değerli"

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki  kamu kurumlarında dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürürken, yüz yüze eğitimin devam ettiği Kartal Belediyesi’ne bağlı tüm kreşlerde, Nano Gümüş İyon teknolojisi ile dezenfekte çalışmaları hız kesmiyor. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, okullarda gerçekleşen temizlik ve dezenfekte çalışmalarıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: "Öğrencilerimiz, Covid-19 salgınından dolayı uzun süredir okullarında yüz yüze eğitim alamıyor. 1 Mart’tan itibaren, okullarıyla buluşmaya hazırlanan öğrencilerimizi korona virüsüne karşı korumak amacı ile arkadaşlarımız ile birlikte yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Öğrencilerimiz bizler için çok değerli. Bu bağlamda, salgının başladığı ilk günden itibaren özverili bir şekilde Kartal’ın tamamında temizlik ve dezenfekte çalışması gerçekleştiren Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, ilçe sınırlarımızda tüm okullarda aynı çalışmalarına hız verdi. Tabii, bizim gayretlerimizin yanında öğrenci kardeşlerimizin; maske, mesafe, temizlik kurallarına uyması çok önemli. İnanıyoruz ki, bu zor günleri dayanışma içinde atlatacağız.

Kaynak:Haber Kaynağı

Yaşam