Kasımpaşa'nın yeni transferi Yusuf Erdoğan’dan Galatasaray açıklaması

Kasımpaşa'nın yeni transferi Yusuf Erdoğan’dan Galatasaray açıklaması

Kasımpaşa'nın yeni transferi Yusuf Erdoğan, askerlik yaparken Galatasaray formasıyla fotoğraf çektirmesi, sonrasında ise sarı-kırmızılılara transferinin...

Kasımpaşa'nın yeni transferi Yusuf Erdoğan, askerlik yaparken Galatasaray formasıyla fotoğraf çektirmesi, sonrasında ise sarı-kırmızılılara transferinin gerçekleşmemesi konusunda açıklamada bulundu.

Yeni sezon hazırlıklarına Kemerburgaz Tesisleri'nde devam eden Kasımpaşa'nın, Bursaspor'dan renklerine kattığı Yusuf Erdoğan,açıklamalarda bulundu. Kasımpaşa'nın kendisi için en doğru tercih olduğunu belirten 26 yaşındaki orta saha oyuncusu, "Bursaspor'dan ayrılacağım kesinleşmişti. Başkanımız beni burada görmek istiyordu. Beraber oturup karar verdik ve benim için en hayırlı yerin burası olacağını düşündüm. Hislerimde de yanıldığımı düşünüyorum. Hem camia hem arkadaşlık hem de hoca grubu olarak çok iyi bir ortama dahil olduğumu düşünüyorum. Böyle bir sisteme girmeye benim de ihtiyacım vardı. İnşallah güzel bir sezon geçiririz. Bu camianın, bu atmosferin daha büyük başarılara ihtiyacı var. Bu senenin Kasımpaşa senesi olacağını umut ediyorum" dedi.

'Kemal hoca ile çalışmak bir şans'

Kemal Özdeş ile çalışacağı için heyecanlı olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Kemal hocayı anlatmak bizim haddimiz değil. Türk futbolunun yıllardır önde gelen isimlerinden birisi. Bizim için onun gibi bir insanla çalışacak olmak şanstır. Bizim ondan alacağımız çok şey var. Söylediklerini sahada uygularsak, kolay kaybetmeyen bir takım olabiliriz. Hem ofansif hem de defansif anlamda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İyi bir dönemdeyiz ve kendisi de bizi iyi hazırlıyor. Hafta sonu Avusturya'ya gidiyoruz, orada hazırlık maçlarımız olacak. Gücümüzü ve futbol bilgimizi orada takım olarak birleştirmeyi düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

'Kasımpaşa formasıyla Milli Takıma seçilmek istiyorum'

Kasımpaşa formasıyla milli takıma gitmek istediğini söyleyen Erdoğan, "Şenol hoca, şu anda bir ekol durumunda. Çok büyük başarılar yaşattı. Çok güzel bir yapılanma var ve büyük başarılar yakalayacağımıza inanıyorum. Yaşım daha 26 ve ben de o yapılanmaya dahil olmak istiyorum. Hocamızın beni takip ettiğini biliyorum, zaten iyi bir etkileşimimiz var. Kasımpaşa formasıyla milli takıma gitmek nasip olur inşallah. Hedefim, milli takıma uzun seneler hizmet etmek" dedi.

'Hiçbir şey yokken o formayı giymezdim'

Yusuf Erdoğan, henüz imza atmadan, bedelli askerlik yaparken Galatasaray formasıyla fotoğraf çektirmesi ve sonrasında sarı-kırmızılılara transferinin gerçekleşmemesi konusunda da açıklamalarda bulundu. Galatasaray formasını giymesinin abartılmaması gerektiğini ifade eden Yusuf, "İnsan hayatında hiç keşke dememeli bence. Bir hatadan bile ders çıkarmak gerekir. Şöyle bir şey var; hiçbir şey yokken böyle bir şey yapmazdım. Transfer yüzde 90 bitmişti. O dönem, başka bir takımla da anlaşsam o hevesle o formayı giyerdim. Ben bu forma olayında abartılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Çok masum bir şey olduğunu düşünüyorum. Onun geri dönüşleri bana hep olumluydu. O gün ben Kasımpaşa ile anlaşmış olsam o gurur ve hevesle Kasımpaşa forması da giyerdim. Bizim ülkemizde insanları bir anda bitirip bir anda yükseltmek çok kolay. Özellikle sosyal medyada her insanın bir fikri var. Avrupa'da durumlar çok daha farklı. Bütün takımlarımız, birbiri ile iyi olmalı ve bir bütün olarak devam etmeliyiz. Her şerde bir hayır vardır diyelim. Başkanımız ve hocamıza çok teşekkür ederim" dedi.

'Transfer formayı giydiğim için tamamlanmadıysa çok komik bir durum'

Galatasaray'a transferinin formayı giydiği için bitmediğini düşündüğünü söyleyen Erdoğan, "Bence o olmadı. Onun da olmaması temennisindeyim. Eğer sırf o yüzden olmadıysa da çok komik bir durum bence. Artık bu konuda daha fazla konuşmak istemiyorum. Büyük bir camiadayım ve zamanla her şey rayına oturacaktır. Sezon bittiğinde eminim ki 'İyi ki bu camianın içinde yer almışım' diyeceğim" şeklinde konuştu.