Kaslarıyla ünlenen kanguru Roger yaşamını yitirdi

Kaslarıyla ünlenen kanguru Roger yaşamını yitirdi

Sosyal medyada kaslarıyla üne kavuşan Avustralyalı kanguru Roger hayatını kaybetti. 12 yaşında yaşamını yitiren kaslı kanguru, metal kovayı kağıt gibi ezdiği fotoğrafıyla viral olmuştu

Kaslı kolları ve güçlü vücuduyla tüm dünyada ilgi odağı olan Roger isimli kanguru hayatını kaybetti.

The Kangaroo Sanctuary Alice Springs isimli barınakta bakıcı olan Chris Barnes, 89 kilo ve 2 metre uzunluğundaki Roger'ın yaşamını yitirdiğini söyledi. 

Kanguruyu 2006'da yol kenarında ölen annesinin yanında beklerken bulunan Barnes, Facebook'ta yaptığı açıklamada "Roger ne yazık ki, yaşlılıktan vefat etti. Çok güzel bir hayat yaşadı ve dünya çapında milyonlarca kişi tarafından sevildi. Seni her zaman sevecek ve seni özleyeceğiz" dedi. Kanguruların en fazla 14 yıl yaşadığına değinen Barnes, Roger'ın uzun süredir eklem iltihabı tedavisi gördüğünü söyledi.

ARNOLD 
Roger, Avustralya'daki barınağa gelen ziyaretçilere gösteri yapıyor ve kickboks yetenekleriyle onların ilgisini çekiyordu. Kaslı görünüşü nedeniyle ünlü aktör Arnold Schwarzenegger'e benzetiliyor ve 'Arnold' lakabıyla da anılıyordu. Roger, metal kovayı kağıt gibi ezdikten sonra çekilen fotoğrafıyla viral olmuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam