Katar Emirinden Rolex saat alan gazeteciler kim?

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, daha önce Katar'a gittikleri bir grup gazetecinin Katar Emirinden Rolex saat aldığını söyledi. Zeyrek, bu isimleri açıklamadı. Programın sunucusu Erdoğan Aktaş da kim olduklarını sormadı.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Sözcü TV'de Erdoğan Aktaş'ın konuğu oldu. Konu; mafya, siyaset ve medya ilişkisiydi. Zeyrek, burada rüşvet alan gazetecilerden bahsederken dikkat çeken bir anısını paylaştı. Senesini hatırlamadığını söyleyen Zeyrek, bir grup gazeteci olarak Katar'a gittiklerini ve Katar emirinin her gazetecinin odasına değeri on bin dolar olan Rolex saat bıraktığını söyledi.

Kendisiyle birlikte birkaç gazetecinin, gazeteciliğin evrensel etik değerleri gereği bu saati almadığını söyleyen Zeyrek, "Bize tepki gösterdiler almadığımız için. Al şoförüne verirsin dediler. Şoför Rolex saat takmak zorunda mı?" ifadelerini kullandı.

Ne var ki; ne Erdoğan Aktaş "Kim bu gazeteciler?" diye sordu ne de Deniz Zeyrek bu gazetecilerin kim olduğunu söyledi. Zeyrek buna rağmen "Böyle yozlaşmış ilişkilerin teşhir olması benim hoşuma gidiyor" dedi.

Etiketler :