Katar’ın Paris Büyükelçiliği’nde saldırı gerçekleşti: Güvenlik görevlisi öldürüldü

Katar’ın Paris Büyükelçiliği’nde saldırı gerçekleşti: Güvenlik görevlisi öldürüldü

Katar Dışişleri Bakanlığı, Katar’ın Paris Büyükelçiliğinde çalışan güvenlik görevlisinin öldürülmesini kınadı.

Katar’ın Paris Büyükelçiliğine girmek isteyen bir kişinin kendisine engel olmaya çalışan güvenlik görevlisini öldürdüğü bildirildi.

Fransız basınının polis kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, bir kişi Paris’in en işlek caddelerinden Champs Elysees’ye yakın 8. Bölge’de yer alan Tilsitt’teki Katar Büyükelçiliğine girmek istedi.

Büyükelçiliğe girmeye çalışan kişi ile güvenlik görevlisi arasında çıkan arbedede, güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.Polis zanlıyı gözaltına aldı. İstihbarat kaynakları, zanlının bazı suç kayıtlarının bulunduğunu kaydetti.

İÇERİ GİRMEYİ BAŞARDI

Savcılık zanlı hakkında “kasten adam öldürmekten” soruşturma başlatırken, Terörle Mücadele Savcılığının henüz konuya müdahil olmadığı belirtildi.

Öte yandan bazı kaynaklar, zanlının büyükelçiliğe girmeyi başardığını ve olayın içerde gerçekleştiğini aktardı.

KATAR’DAN KINAMA

Katar Dışişleri Bakanlığı, Katar’ın Paris Büyükelçiliğinde çalışan güvenlik görevlisinin öldürülmesini kınadı. Bakanlıktan konuya dair yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Katar’ın Paris Büyükelçiliği çalışanının, bu sabah görevini yaptığı sırada büyükelçilikte öldürülmesinden büyük üzüntü duyuyoruz ve olayı kınıyoruz.” ifadeleri kullanıldı. Şüpheliyi yakalayan ilgili Fransız makamlarının başlattığı incelemelere son derece güven duyulduğu aktarılan açıklamada, soruşturma sonuçlarının sabırsızlıkla beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, gerekçesi ne olursa olsun her türlü şiddet olayının kınandığı vurgulanarak, hayatını kaybeden güvenlik görevlisinin ailesine başsağlığı dilendi.

Katar’ın Paris Büyükelçiliğine bu sabah girmek isteyen kişi ile güvenlik görevlisi arasında çıkan arbedede, güvenlik görevlisi hayatını kaybetmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya