''Kavala''nın çıkması için illa bir dünya liderinden mi telefon gerekiyor?''

''Kavala''nın çıkması için illa bir dünya liderinden mi telefon gerekiyor?''

"Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan tutuklanan iş insanı Osman Kavala''ya ilişkin CHP''li Özgür Özel, konuyu gündeme getirdi.

"Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan 1 yıldır tutuklu yargılanan ve henüz iddianamesi ortada olmayan iş insanı Osman Kavala'ya ilişkin CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Osman Kavala'nın çıkması için illa bir dünya liderinden mi telefon gerekiyor" diye sordu. 

'HANGİ DİNAMİK İDDİANAMEYİ HAZIRLATMIYOR?'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kamu Denetçiliği Kurumu’nun 2017 yılı raporunun görüşmeleri sırasında 1 yıldır hakkındaki iddianame yazılmadan cezaevinde tutulan Osman Kavala’nın durumunu gündeme getirerek, “Ne oldu da hangi dinamik Osman Kavala'nın iddianamesini bir yıl geçmesine rağmen hazırlatmıyor? Bu memlekette içeriye kimin gireceğine sizin dünya lideriniz, kimin çıkacağına dünyanın öbür liderleri karar veriyor. Osman Kavala'nın çıkması için illa bir dünya liderinden mi telefon gerekiyor? Aratacak dünya liderleri olmayınca kimsesizlerin kimsesi olmak cumhuriyetin görevi değil mi?” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika