Kayyum, Kızıltepe Belediyesi’ndeki Türk bayrağını indirtti!

Kayyum, Kızıltepe Belediyesi’ndeki Türk bayrağını indirtti!

Akit gazetesi Kızıltepe Belediyesi’ndeki bayrağı HDP’nin indirdiğini yazdı. Ancak haberin yalan olduğu ortaya çıktı. HDP'lilerin belediyeyi

Akit gazetesi Kızıltepe Belediyesi’ndeki bayrağı HDP’nin indirdiğini yazdı. Ancak haberin yalan olduğu ortaya çıktı. HDP'lilerin belediyeyi devralmasından bir gün önce Zabıta Müdürlüğü’ne talimat vererek bayrağı indirten kayyum, bayrağı kendisiyle birlikte Kaymakamlık binasına götürdü.

Akit gazetesi, bugünkü manşetinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) belediye başkanlarını hedef aldı. Akit, 31 Mart yerel seçimlerinde Kızıltepe Belediyesi’ni kazanan HDP’li Eşbaşkan Nilüfer Elik Yılmaz’ın kayyum tarafından belediye binasına asılan bayrağı indirdiğini iddia etti. Haberde Yılmaz’ın fotoğrafı ve belediye binasının kayyumdan sonra çekilen fotoğrafına yer veren Akit, “Yıkım ekibi işbaşı yaptı” manşetini kullandı.

BAYRAĞI KAYYUM KAYMAKAMLIĞA GÖTÜRDÜ

Ancak Akit’in haberinin yalan olduğu ortaya çıktı. Akit’in haberinin aksine belediyenin ilk kayyumu Ahmet Odabaşı tarafından asılan bayrak, HDP’nin belediyeyi devraldığı 9 Nisan günü, Kızıltepe Belediyesi kayyumu Mehmet Yüzer tarafından indirildi. Belediyedeki bayrağın yerinden sökülmesi için 8 Nisan günü Kızıltepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne talimat veren kayyum, bayrağı kendisi ile birlikte alarak Kaymakamlık binasına götürdü. Zabıta Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre kayyum giderken yanında makam odasında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım’ın fotoğraflarını da aldı.

‘BAYRAĞI İNDİRENİ KAYYUMA SORABİLİRLER’

Konuya dair Mezopotamya Ajansı’na (MA) konuşan HDP’li Nilüfer Elik Yılmaz, “Belediyeyi devraldığımız gün belediye bahçesine giriş yaptığımızda bayrak kayyum tarafından indirilerek götürülmüştü. Akit’in yapmış olduğu haber tamamen yalan bir haberdir. Partimizi ve şahsımızı karalamak amacıyla yapılan bu haber hakkında gerekli suç duyurusunu da yapacağız. Eğer bayrağın kim tarafından götürüldüğünü, indirildiğini görmek ve bilmek istiyorlarsa kayyuma sorabilirler. Bu tür yalan haberlerle ne bizim adımızı kirletebilirler ne de halkımızı buna inandırabilirler” dedi.

Yapılan haberin provokasyon amacı taşıdığını sözlerine ekleyen Yılmaz, tüm bu provokasyonları boşa çıkararak, halka hizmet etmeyi sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika