Kayyum'un Komünist Başkan'a bıraktığı borç dudak uçuklattı

Kayyum'un Komünist Başkan'a bıraktığı borç dudak uçuklattı

Komünist Başkan Tunceli'de 65 milyon borçla göreve başladı.Komünist Başkan Tunceli'de 65 milyon borçla göreve başladı.Komünist Başkan Tunceli'de 65

Komünist Başkan Tunceli'de 65 milyon borçla göreve başladı.

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını almasının ardından görevine başladı. Daha önce gerçekleştirilen işlemlerin evraklarını incelemek için belediye binasında kameraların önüne geçen Maçoğlu, görevi 65 milyon borçla aldığını açıkladı.

31 Mart seçimlerine TKP listelerinden giren ve seçimi kazanan Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu bugün mazbatasını aldıktan sonra belediye binasında muhasebe müdürünün getirdiği evrakları inceledi. Maçoğlu, evrakların detaylıca incelenmesi ve üzerinde çalışılmasının ardından belediye binasına ve tüm mahallelere de asılacağını duyurdu.

Yapılacak olan detaylı incelemelerin ardından uygulanması gereken yasal bir işlem varsa hukuki olarak adım atılacağını belirten Maçoğlu, ilk incelemelere göre belediye başkanlığı görevini 65 milyon borçla aldığını duyurdu.

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, zaferinin ardından belediyenin mali bilançosunu açıkladı ve kutlama amacıyla belediyeye çiçek, hediye vb. şeyler yerine sokak hayvanlarının bakım ve rehabilitasyonu için ilgili bir hesap numarası paylaşarak gönüllü katkıların bu amaçla yapılmasını istedi.

‘BELEDİYEMİZİ HALKIN GÜCÜYLE ALDIK’

Paylaştığı mesajda “Belediyemizi halkımızın iradesinin gücüyle geri aldık…Belediyemize gönderilecek her türlü çiçek-hediye vs. kabul edilmeyecektir…Bunun yerine bağışlarınızı sokak hayvanları bakım tedavi ve rehabilitasyonunda kullanılmak üzere aşağıdaki hesaba yapabilirsiniz…” diye Maçoğlu, göreve başlar başlamaz kayyum tarafından 68 milyon lira borçla bırakılan belediyenin kaynaklarının en doğru şekilde kullanılacağının sinyalini verdi.

İLGİLİ HABER: ‘Komünist Başkan’dan İBB’ye ders olacak hareket!

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika