Kemal Kılıçdaroğlu: Demokrasisi tesis edilmiş ülke kısa süre içinde toparlanacaktır

Kemal Kılıçdaroğlu: Demokrasisi tesis edilmiş ülke kısa süre içinde toparlanacaktır

Kemal Kılıçdaroğlu: Demokrasisi tesis edilmi... “Saray hükümetinin –ne hazindir ki- bile isteye yoksullaştırdığı halkımız; çiftçi, işçi, sanayici, öğrenci, emekli kısacası “bir avuç yandaş” dışındaki tüm kesimleriyle, yaşam standartlarında ciddi kayıplar yaşadı''

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, BirGün gazetesinde ‘O güzel şarkıyı birlikte söyleyeceğiz’ başlıklı bir yazı kaleme aldı. Kılıçdaroğlu yazısında, “Umuyor ve diliyorum ki, ülkemiz ve bölgemiz adına, dünya adına umutlu, sağlıklı, huzurlu bir yıl olur” mesajını paylaştı.

“Saray Hükümeti’nin niyeti yoksulluğu bitirmek değil, yoksulluğu yönetmek ve halkı kendisine muhtaç bırakmaktır” diyen CHP liderinin yazısından bir bölüm şöyle:

“Saray hükümetinin –ne hazindir ki- bile isteye yoksullaştırdığı halkımız; çiftçi, işçi, sanayici, öğrenci, emekli kısacası “bir avuç yandaş” dışındaki tüm kesimleriyle, yaşam standartlarında ciddi kayıplar yaşadı. Sayısı 10 milyonu aşan işsizler ordusu, bir yandan Covid-19 salgın hastalığıyla mücadele ederken, diğer yandan “hayatta kalma mücadelesi” vermek zorunda bırakıldı. Oysa Anayasa’mızda yer aldığı şekliyle “Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.” Bu ilkeden hareketle yurttaşlarımızın, hiç kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmesi Anayasa’nın bir gereğidir, “Sosyal Devlet” tam da budur. Ancak Saray Hükümeti’nin niyeti yoksulluğu bitirmek değil, yoksulluğu yönetmek ve halkı kendisine muhtaç bırakmaktır. Yıllardır dile getirdiğimiz Aile Destekleri Sigortası’nın hedefi, yurttaşları, devleti yönetenlerin insafına terk etmemektir. İktidarımızda atacağımız öncelikli adımlardan biri budur. Ancak iktidara geleceğimiz ilk seçime kadar, Sosyal Devlet’in gereğini, belediyelerimiz yerine getirecektir. Pandemi sürecinde ağırlık verilen sosyal yardımlar, kara kış boyunca artarak sürecek, halkımız kimseye muhtaç edilmeyecektir.

“EKONOMİK KALKINMANIN İLK ADIMI DEMOKRASİDİR”

Biliyorsunuz, sık sık tekrar ettiğimiz bir başka kavram daha var: Güzel Cumhuriyetimizi, demokrasi ile taçlandırmak…

Zorlu olduğu kadar, yüce bir hedeften bahsediyorum. Çünkü demokrasi, bir ülke için yalnızca yurttaşlarının bireysel hakları anlamını taşımıyor. Ekonomik kalkınmanın ilk ve olmazsa olmaz adımı da demokrasidir. Demokrasisi tüm kurum ve kuruluşlarıyla tesis edilmiş bir ülke, ekonomik darboğazda olsa dahi, kısa süre içinde toparlanacaktır. 6 ay içinde, ekonominin tüm çarkları sağlıklı bir şekilde işler hale gelecektir. Hedefimiz de tam olarak budur. Çünkü biz, yurttaşlarımızın huzur ve güvenliği kadar, refah ve mutluluğunu da düşünen bir iktidar olacağız. Yılın ilk gününden, halkımızın önüne gelecek ilk sandığa ve ardından inşa edeceğimiz eksiksiz demokrasiye, Nazım’ın;

‘Seni düşünmek güzel şey,

Seni düşünmek ümitli şey,

Dünyanın en güzel sesinden,

En güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey…’

dizelerinden bakıyoruz. Ve emin olun, o güzel şarkıyı hep birlikte söyleyeceğiz. Yeni yılınızı yürekten kutluyorum.”

YAZININ TAMAMI

"Kemal Kılıçdaroğlu: Demokrasisi tesis edilmiş ülke kısa süre içinde toparlanacaktır" haberi, 01 Ocak 2022 tarihinde yazılmıştır. 01 Ocak 2022 tarihinde de güncellenmiştir. Politika kategorisi altında bulunan Kemal Kılıçdaroğlu: Demokrasisi tesis edilmiş ülke kısa süre içinde toparlanacaktır haberi 2022 yılına aittir. Bu haberin yanı sıra sayfamızda birçok güncel bilgi ve son dakika haberler yer almaktadır. Kemal Kılıçdaroğlu: Demokrasisi tesis edilmiş ülke kısa süre içinde toparlanacaktır 2024 konusundaki bu haber içeriği objektif bakış açısının yansımasıdır. Politika konusunda 23 Mayıs 2024 tarihlidir, bugüne ait güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takip edin.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON HABERLER
 1. 22:08 Aziz Yıldırım'ın ünlü iş adamı hakkındaki vetosu tepki çekti!
 2. 21:54 EYT'liler emeklilik hakkınızı kaybedebilirsiniz!
 3. 21:52 Karpuz yerken dikkatli olun!
 4. 21:23 İçtiğimiz sulardaki her kapak rengi bir anlam taşıyormuş
 5. 21:22 Ayak yaraları meğer bu hastalığın belirtisiymiş!
 6. 21:20 Trabzonspor'un golü sonrası tribünler birbirine girdi! Polis Beşiktaşlılara dur dedi!
 7. 21:20 Özgüveninizi artırmak için bu renk giysiler giyin!
 8. 21:19 Asgari ücret orada 30 Bin TL oldu: Darısı bizim başımıza!
 9. 21:19 Bakan Şimşek, vergi kaçakçılarını ihbar edenlere ikramiye verileceğini duyurdu
 10. 21:17 İlaç nerede saklanmalı: İşte ideal ilaç saklama yerleri!
 11. 21:16 Ay'ın hareketleri bizi ne kadar etkiliyor?
 12. 21:14 Evdeki bitkilerin can düşmanı!
 13. 21:11 Emeklilik hayallerini süsleyen 10 saklı cennet!
 14. 21:10 Ajax, Francesco Farioli'yi gündeme getirdi!
 15. 21:10 Son 53 yılın en sıcak nisan ayıymış!
 16. 21:08 Ali Koç büyük bir sevinç yaşadı: Müjdeyi duydu ve boynuna sarıldı!
 17. 21:08 23 Mayıs 2024 renkli dolunay: Neler getirecek?
 18. 21:06 Astrologdan müjde: Aşkın altın çağı başlıyor!
 19. 21:04 Sıcak havalarda çayı azaltın: Vücuda 5 etkisi ortaya çıktı!
 20. 21:03 Dolar yatırımcılarına soğuk duş! Kapalıçarşı'da yıllar sonra olağanüstü bir durum meydana geldi
Politika Haberleri