Kemal Kılıçdaroğlu: Maske dağıtamayan iktidarın salgını yönetme şansı yok

Kemal Kılıçdaroğlu: Maske dağıtamayan iktidarın salgını yönetme şansı yok

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat programına katıldı.

İsmail Küçükkaya'ya konuşan CHP Lideri vaka sayılarına değinerek, "maske dağıtmaktan aciz olan iktidar pandemiyi yönetme şansı zaten yoktu" ifadesni kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Koronayla ilgili başlangıçta önemli adımlar attılar. Vaka ve ölüm sayılarının azlığı alınan önlemlere bağlıydı. Bu önlemleri alırken ekonomik ve sosyal açıdan başka önlemlerin de alınması gerekiyordu. 5 maskeyi dağıtmaktan aciz olan bir siyasi iktidarın korona sürecini yönetme şansı zaten yoktu. Bilim kurulunun önerilerini dikkate almayan bir iktidarın bu felaketi önleme şansı zaten yoktu. Baştan bunu bilmemiz gerekiyordu. Biz sorumlu muhalefet olarak şunu yanlış yaptın demedik, bunu yaparsan iyi olur diye uyarıda bulunduk. TTB'nin ne PKK'lığı kaldı, bütün suçlamalar yapıldı. Kim haklı çıktı? TTB haklı çıktı. TTB hala verilerin eksik söylendiğini ifade ediyor. Şu anki veriler bile eksik. Verileri açıklamayabilirsiniz ama veri açıklamaya başlıyorsanız doğruları söylemeniz lazım. Ekrem Bey, olayın büyüklüğünü görünce "bu kadar da olmaz, önlem alın" dedi. İstanbul'u yönetiyor yani burada yaşayan insanların can ve mal güvenliğinden kendisini sorumlu hissediyor. Rakamlar çok büyük önlem alınmıyor, alınmak istenmiyor böyle bir tabloyla karşı karşıya kaldık.

BORSA İSTANBUL'UN YÜZDE 10'UNUN KATARLILARA SATILMASI

Merkez Bankası'nın bütün birikimlerini sıfırladınız. Satacaklarını sattı şimdi elde avuçta ne varsa satıp gününün gün etmeye çalışıyor. Borsa İstanbul'un yüzde 10'unu kaça sattınız, bilinmiyor. Ne oluyor bu Katar aşkı. Bir kalemde 90 milyon dolar Katarlı şirketin borcunu sildiler. Her şey satılıyor, yarın öbür gün Saray'ın yarısını sattık Katarlılara derse kimse şaşırmasın. Türkiye Varlık Fonu'nu niye kurdular, kime neyi nasıl satarız, bunun arayışı içindeler.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika