Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu’nu ağırlayan Türk Ocakları İstanbul şubesi görevden alındı

Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu’nu ağırlayan Türk Ocakları İstanbul şubesi görevden alındı

Türk Ocakları’nın kuruluşunun 110. yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) işbirliğiyle “Günümüz İslam Dünyasında Meseleler ve Çözüm Yolları 2” başlıklı sempozyum düzenlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) desteğiyle organize edilen sempozyumda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da konuşmacı olarak yer aldı. 

Sempozyumdan saatler sonra Türk Ocakları Genel Merkezi art arda iki açıklama yaptı. 

Türk Ocakları'nın sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamaların ilkinde "27 Haziran 2022 tarihinde, İstanbul Şubemizin İstanbul Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle düzenlediği bir sempozyum, Türk Ocaklarının partiler üstü konumunu kesinlikle etkileyemez” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada "Devlete 'seri katil' diyenlerin Türk Ocakları toplantılarında boy göstermesi kabul edilemez" denildi: "Türk Ocakları Genel Merkezi olarak şube başkan ve yöneticilerimizden, bu süreçte yanlış anlamalara yol açabilecek veya iyi niyetli olmayan kişi ve çevrelerin çarpıtmalarına zemin oluşturacak söylem ve eylemlerden kaçınmalarını bir kez daha ihtar ediyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem