Kemal Kılıçdaroğlu yuhalanınca böyle dedi: Değmez, boşverin

Kemal Kılıçdaroğlu yuhalanınca böyle dedi: Değmez, boşverin

Başbakan Binali Yıldırım, referandum çalışmaları için gittiği Bolu'da konuşma yaptı. Binali Yıldırım, konuşması sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirmeye başladığı sırada "Yuh" sesleri yükselten...

Başbakan Binali Yıldırım, referandum çalışmaları için gittiği Bolu'da konuşma yaptı. Binali Yıldırım, konuşması sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirmeye başladığı sırada "Yuh" sesleri yükselten kalabalığa, "Değmez, boşverin" dedi.

Yıldırım ayrıca, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye anayasa değişiklikleri için verdiği destek dolayısıyla teşekkür ederken "Parti çıkarlarını bir kenera bıraktı, 'evet' dedi" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım şöyle konuştu: “Yuhalama yok. Bizde yuhalama yok, değmez. Kılıçdaroğlu'nun belli ki anayasadaki değişikliklerden haberi yok. "Bu değişiklik olursa, cumhurbaşkanı ile başbakan ayrı ayrı partilerden gelirse o zaman ne olacak? O zaman bunlar arasında kavga olmaz mı?" Doğru söylüyor. Hakkını yemeyelim. Onun için bunu değiştiriyoruz, ama haberi yok. O yardımcısının dediği gibi "Anayasayı tersinden okumuş." Bunlar hiç tersten okumayı bilmez. Eller gider Mersin'e, bunlar gider tersine.

Şehir hastaneleri, güzel güzel sağlık hizmetleri deyince aklınıza AK Parti gelir, Recep Tayyip Erdoğan gelir. Sizlere milletin adamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da selamını getirdim. Sevgili Bolu Bey'inin torunları, Köroğlu'nun torunları, şimdi ne olacak? Seçim yapılacak. Bu anayasa değişikliği seçim değil. Az önce bakanımız söyledi. Bu değişiklikten sonra, yapılacak ilk seçimde cumhurbaşkanı seçimi ile milletvekili seçimi aynı anda yapılacak. Biri yazın, diğeri kışın değil. İkisi de aynı anda. İki sandık önünüze gelecek. Birinde cumhurbaşkanı, diğerinde Meclis. Akşam sandıkları kapandı, oylar sayıldı. Milletvekili de belli, cumhurbaşkanı da belli. İşi kapattınız, kulağınız rahat. Kulağı, gözü arkada olmayacak milletin. İşte böyle.''

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika