Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bakanlar arası gerilim açıklaması: 'İki bakan arasındaki tartışma yönetememe göstergesidir'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırşehir'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırşehir’de gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Kılıçdaroğlu, AYM'nin Enis Berberoğlu kararının iki açından önemli olduğunu vurgulayarak, “Adaleti sağlaması, haksızlığı gidermesi açısından önemli. İkincisi adalet düzenin tekrar inşası için kararı uygulamayan hakimlerin kulağına küpe olur. Devletin yargı, adalet üzerine inşa edildiğini biliyoruz. Eğer yargı ve adalet düzeni bozulursa vatandaş hakkını arayamaz konuma gelirse, bu büyük bir devlet krizine yol açar. Şimdilik o kriz önlenmiş oldu'' ifadelerini kullandı.

"İKİ BAKAN ARASINDAKİ TARTIŞMA YÖNETEMEME GÖSTERGESİ"

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında başlayan polemik hakkında da konuşan, Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de en sorunlu alanlardan birisi yargı. Yargıya iktidarın müdahale ettiğini ve talimat verdiğini, bu talimat çerçevesinde yargının karar aldığını biliyoruz. Ama hükümetten iki ayrı bakanın bu konuda tartışma zemini yaratmaları, bu hükümetin Türkiye’yi nasıl yönetemediğinin açık göstergesidir. AK Parti hükümeti, Erdoğan artık Türkiye’yi yönetemiyor. Her alanda sorunumuz var” değerlendirmesinde bulundu.

"SANDIK BEKLENİYOR"

Kılıçdaroğlu işsizlik ve yoksulluk sorununa da dikkat çekerek, "Bu milletin temelde bir sorunu var. Herkes bekliyor. Neyi bekliyor. Herkes sandığı bekliyor. Sandığı koyun önümüze diyorlar" diye ekledi.

Politika