Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Devlet Bahçeli'ye Diyarbakır yanıtı

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Devlet Bahçeli'ye Diyarbakır yanıtı

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır ziyaretini eleştiren Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM'deki grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kendisini Diyarbakır ziyareti üzerinden eleştiren Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt veren Kılıçdaroğlu sert ifadeler kulandı. Kılıçdaroğlu, "Vay sen oraya nasıl gidersin.' Ben Türkiye'nin her noktasına giderim. Alnım açık giderim, bu ülke için, vatanım için, bayrağım için giderim lakin sen gidemezsin" dedi.


Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle:
"Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığını bize verin biz bütün çiftçilere elektriği ücretsiz vereceğim" dedim. Diyarbakır'a da vermek için proje hazırladık.  Milliyetçilik budur, önce benim insanım kazanacak. Bahçeli de duysun bunu. 

Adam Afrika'ya gidiyor, orada yer kiralıyor ona sesini çıkarmıyor. Kılıçdaroğlu Diyarbakır'a gitmiş çiftçiye ücretsiz elektrik verecek, "vay sen oraya nasıl gidersin." Ben Türkiye'nin her noktasına giderim. Alnım açık giderim, bu ülke için, vatanım için, bayrağım için giderim lakin sen gidemezsin! 

Türk lirası değer kaybediyor. Var olan bir paramız vardı Merkez Bankası'nda; 128 milyar dolar arka kapıdan kimlere satıldı kimse bilmiyor. Bugün Merkez Bankası'nın kasasında kendisine ait bir sent bile yok. Yabancılardan topladıkları paralar var. Bakiyesi eksi 43 milyar dolar. Türkiye'yi o kadar büyük bir sıkıntının içine soktular ki kapı kapı Afrika'yı, Orta Doğu'daki ülkeleri geziyorlar; "Acaba bize borç verirler mi?" diye. 


Düne kadar kendi medyalarında ve kendi söylemlerinde en ağır hakaretleri yaptıkları kişilerin ayağına gittiler, el etek öptüler. Şimdi Sayın Bahçeli'ye sormak istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı bu kadar ağır laflar edenin ayağına Erdoğan gittiği zaman neden iki cümle kuramadın? Bu ülkenin şerefi yok mu, itibarı yok mu?"

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika