Simge Sağın, adına sahte hesap açıp cinsel içerikli mesaj atan kişiye hapis cezası

Simge Sağın, adına sahte hesap açıp cinsel içerikli mesaj atan kişiye hapis cezası

Sanatçı Simge Sağın’ın adıyla oluşturduğu Whatsap profili ile 3. Kişilere kendisini Simge Sağın olarak tanıtıp cinsel içerikli sohbetler yapan kişi hakkında Avukatı Ayşegül Mermer tarafından açılan dava sonuçlandı.

Asil Nadir A., Simge Sağın kullanıyormuş gibi Facebook hesabı açtı. Şarkıcının kişisel verilerini kullanan Asil Nadir A., iş insanlarıyla da yazışarak ve WhatsApp üzerinden konuşarak kendisini Simge Sağın olarak tanıttı.

Asil Nadir A., iş insanlarından biriyle de yazışmalrınada Sağın’ın fotoğraflarını paylaşarak, yüz yüze görüşme ayarladı.

Sözcü'den Hayati Arıgan'ın haberine göre, Asil Nadir A., 13 Aralık 2019’da ise Ferruh T. ile Simge Sağın olarak konuşmak istedi. Ferruh T. bu durumdan şüphelenerek Simge Sağın’a durumu bildirdi. Durumdan haberdar olan şarkıcı avukatı aracılığıyla şikayetçi oldu.

2 YIL 6 AY HAPİS

Asil Nadir A. hakkında Beykoz Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme’ suçundan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bugün görülen karar duruşmasında Simge Sağın’ı avukatı Ayşegül Mermer temsil etti. Mahkeme, Simge Sağın olarak tanıtıp cinsel içerikli sohbetler yapan Asil Nadir A. hakkında, 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

"EMSAL KARAR OLACAK"

Simge Sağın’ın avukatı Ayşegül Mermer bu davanın örnek teşkil edeceğini belirterek, “Bu karar, her istediğini yapıp söyleyebilecegini zannedenlere çok güzel bir yanıt oldu. Artık insanlar kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirip yayarken ve kişilerin özel hayatın gizliliğini ihlal ederken bir kez daha düşünecek” dedi.

"KİMSEYLE KONUŞMADIM"

Asil Nadir A. önceki duruşmada yaptığı savunmada Simge Sağın’ı daha önceden tanıdığını belirterek, “Kendisi bana, adına Facebook hesabı açmamı istemişti. Ben de rızası olduğundan açtım. 2010-2014 yılları arasında hesabı ben yönettim, konser bilgilerini vs. paylaşıyordum. Simge imiş gibi davranıp Facebook üzerinden kimseyle konuşmadım. WhatsApp üzerinden bir kişi ile konuştum. Bu kişiyle de cinsel tercihlerimden dolayı kendimi bir kadın olarak tanıttım ancak Simge demedim. Kesinlikle şarkıcı Simge’yi kastetmedim” diye ifade etmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Magazin