Kerem Aktürkoğlu, Marcao ile yaşadığı kavgayla ilgili ilk kez konuştu

Kerem Aktürkoğlu, Marcao ile yaşadığı kavgayla ilgili ilk kez konuştu

Galatasaray'da Kerem Aktürkoğlu, sezon başında Marcao'yla yaşadığı kavga için "Yaşananlar gerçekten zordu. Aşmak zorundaydım ve aştım" dedi.

Milli futbolcu Kerem Aktürkoğlu Galatasaray Dergisi'ne verdiği röportajda açıklamalarda bulundu. Genç futbolcu, çocukluğundan beri Galatasaray'ı tuttuğunu söyleyerek "Çok büyük sempatim vardı lakin bu kararı ailemle konuşarak aldım. Galatasaray'da daha çok şans bulabileceğimi de düşündüm." dedi. Ayrıca Fatih Terim'inde kendisi ve ailesiyle iletişimi geçtiğini belirterek "21 yaşındaydım lakin iletişimi ailemle yapmaları bana verdikleri değeri gösterdi. Süper Lig'de çok kulüple görüştüm, daha fazla para veren kulüpler de oldu lakin kariyerim için Galatasaray'ı seçtim." diye ekledi.

"Bu durumu hiç hak etmedik"

Kerem Aktürkoğlu takımın kötü gidişatı hakkında futbolcular olarak büyük hüsran yaşadıklarını belirterek şunların söyledi, "Galatasaraylı olan herkes bu durumdan şikayetçi, özellikle de biz futbolcular.

Elbette bunu değiştirmek, konumumuzu daha farklı yere getirebilmek için çalışıyoruz ve sahaya çıkıyoruz. Şanssızlık da peşimizi hiç bırakmadı. Avrupa'da çok güzel maçlar çıkartıp, ligde puanlar kaybettik. Bunlar bizi çok düşürdü. Ancak profesyonel futbolcuysan bunlar bahane olamaz. Bu gidişatı sadece biz durdurabiliriz."

"O konuyla ilgili hiç konuşmadım"

Milli futbolcu, Marcao ile yaşadığı kavga içinse "Marcao ile yaşananlar gerçekten zor bir andı. O konuyla ilgili hiç konuşmadım, çok da konuşmak istemiyorum lakin aşmak zorundaydım ve aştım. Geleceğime baktım. Başka hiçbir şey düşünmedim." diye belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor