KESK İstanbul: İşimizi geri alacağız

KESK İstanbul: İşimizi geri alacağız

"Haksız hukuksuz ihraçlara hayır. İşimizi geri alacağız" pankartının açıldığı eylemde ilk sözü 677 sayılı KHK ile ihraç edilen BES İstanbul 1 No'lu Şube Başkanı Dursun Doğan aldı. Doğan, özelleştirmelere karşı çıktıkları,...

"Haksız hukuksuz ihraçlara hayır. İşimizi geri alacağız" pankartının açıldığı eylemde ilk sözü 677 sayılı KHK ile ihraç edilen BES İstanbul 1 No'lu Şube Başkanı Dursun Doğan aldı. Doğan, özelleştirmelere karşı çıktıkları, parasız eğitim ve sağlık istedikleri ve baskılara boyun eğmedikleri için ihraç saldırılarıyla karşılaştıklarını belirtti.

Eğitim Sen İstanbul 2 No'lu Şube Başkanı Turgut Yokuş ise 12 Eylül faşist darbesini ve '90'lı yılların faşist baskı ve saldırılarını hatırlatarak bugün de benzer saldırıların yaşandığını ifade etti. Mücadelenin dün olduğu gibi bugün de devam edeceğini belirtti.

Ardından ihraç edilen emekçi memurlar söz aldı. "Çav bella" ve "Gündoğdu" marşlarının da okunduğu eylemde KESK İstanbul Şubeler Platformu adına basın açıklamasını Hüseyin Tosu okudu.

Eğitim-Sen İstanbul 8 No'lu Şube başkanı Sevtap Akdağ'ın 13 Şubat Pazartesi günü evine yapılan polis baskınında gözaltına alındığını ve hala gözaltında olduğunu hatırlatan Tosu, Akdağ'ın derhal serbest bırakılmasını istedi.