KHK tartışması sürüyor... Fatih Portakal’dan Bülent Arınç’a sert tepki: Hepiniz oradaydınız!

KHK tartışması sürüyor... Fatih Portakal’dan Bülent Arınç’a sert tepki: Hepiniz oradaydınız!

Bülent Arınç'ın "KHK Facia" sözleriyle başlayan tartışmaya FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal da dahil oldu. Portakal Bülent Arınç'a seslenerek,.....

Bülent Arınç'ın "KHK Facia" sözleriyle başlayan tartışmaya FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal da dahil oldu. Portakal Bülent Arınç'a seslenerek, "Hepiniz oradaydınız, bu insanlar sizin yüzünüzden hayatını kaybetti, hepsinin vebali üstünüzde" dedi.

FOX Ana Haber'de Bülent Arınç'ın "KHK facia" çıkışını ekrana taşıyan Fatih Portakal AKP ve Arınç'ı hedef alarak şunları söyledi:

"Şimdi bakın, siz siz olun Sayın Arınç gibi konuşmayın. Uluorta yerlerde, yoksa alınırsınız. Çünkü bu ülkede Sayın Arınç'ın dokunulmazlığı var. Bir de iktidar partisinin bir mensubu olduğu için. Hepsi orada, hepsi esasında suçlu benim gözünde. HDP'li beyefendinin dediği doğru. Af diledi bir şekilde. Suç var ki böyle bir af dileniyor. Kendileri de bunun içerisinde.

Kendilerine dokunulamayacağını biliyorlar. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kendilerine dokunabilecek bir savcı yok şu anda. Kendilerine dokunabilecek bir savcı yok. Ve onu bildikleri için bu kadar rahat konuşabiliyorlar.

"İktidar partisinin bir dokunulmazlığı var. Adalet, Bağımsız ve tarafsız adalet hepimizin önünde sayın seyirciler"

Onun için siz siz olun, bu sözleri söylemeyin. Bu sözleri ben söylesem, savcılar anında işlem başlatır. Ya da siz söyleseniz bu sözleri, sizin hakkınızda işlem başlatırlar. Ama iktidar partisinin bir dokunulmazlığı var. Adalet, Bağımsız ve tarafsız adalet hepimizin önünde sayın seyirciler.

Onun vebalini siz ödersiniz

Ve işte "sempati duyduk ama siyasi ayak değiliz" diyor. İnanırsanız. Hepiniz oradaydınız. Bakın ben bazı isimleri sayayım mı? Onun vebalini siz ödersiniz. Bu dünyada, öteki dünyada. Bakın Kuddusi Okkır mesela, o öldürdüğünüz veya cezaevinde hayatını kaybeden, sizin zorluklarınızla, o cemaat dediğiniz ekiple birlikte o uygulamalara destek vererek bugün hayatta olmayan isimler.

Kuddusi Bey bugün hayatta değil. Kaşif Kozinoğlu bugün hayatta değil. Ali Tatar. Onun ölümünden de sorumlusunuz. Siz sorumlusunuz. Ve bitmedi. İlhan Selçuk, Türkan Saylan. Bunların hepsinden ve ismi aklıma gelmeyen birçoğundan da siz sorumlusunuz. Ama size dokunulmaz. Dokunulamaz. Ne var ki şunu söyleyebiliriz. Hepiniz oradaydınız."

Fatih Portakal ardından Arınç'ın kozmik oda kumpasıyla ilgili sözlerini ekranlara getirdi ve şunları söyledi:

"Bülent Bey kendisi söylüyor kendisi dinliyor. Hepiniz oradaydınız Bülent Bey, şimdi günah mı çıkarıyorsunuz bilemem, ama sizler yol verdiniz. Kendinizi aklamaya çalışmayın. Yol verdiniz bu insanlar sizlerin yüzünden hayatını kaybetti. İktidar olup da bu kadar siyasi sorumluluğu üzerine almayan bir siyasi kadro da yoktur."