Kıbrıs görüşmeleri: Rum lider kapıyı çarpıp çıktı

Kıbrıs görüşmeleri: Rum lider kapıyı çarpıp çıktı

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile  meslektaşı Nikos Anastasiadis bugün Kıbrıs sorununu görüşmek üzere yeniden bir araya geldi. Görüşme ara bölgedeki Birleşmiş Milletler tesislerinde yapıldı. Liderlerin bugünkü görüşmede,...

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile  meslektaşı Nikos Anastasiadis bugün Kıbrıs sorununu görüşmek üzere yeniden bir araya geldi. Görüşme ara bölgedeki Birleşmiş Milletler tesislerinde yapıldı. Liderlerin bugünkü görüşmede, Rum Meclisinin Enosis plebisitinin okullarda anılması kararını ele aldılar. 

Kuzey Kıbrıs lideri Mustafa Akıncı görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Rum lider Anastasiadis'e, Rum Meclisinin Enosis plebisitinin okullarda anılması kararının yarattığı sıkıntıyı, talihsizliği izah etmeye çalıştıklarını söyledi.

Akıncı, Anastasiadis'in kendilerini dinlemek yerine 5 sayfalık bir metin ile toplantıya geldiğini, BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eiden'in konuyu toparlayan bir konuşma yaparken Anastasidis'in "Söyleyecek bir şeyim yok" diyerek kapıyı vurarak toplantıyı terk ettiğini ileri sürdü. 

Akıncı bu davranışın saygı çerçevesinin çok dışında bir davranış olduğunu söyleyerek, Rum lider Anastasiadis'in bu davranışına tölerans göstermeyeceklerini söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya