Kılıçdaroğlu açıkladı: Hayır çıkarsa Erdoğan'ın istifası istenecek mi?

Kılıçdaroğlu açıkladı: Hayır çıkarsa Erdoğan'ın istifası istenecek mi?

"Sayın Başbakan, 'Abidik gubidik bir sistem var ve bu sistemde bazı belli olmayan isimler bile başbakan olabiliyor' dedi, mevcut sistemden şikayetçi olduğunu söyledi. Bununla ilgili bir şey söylemek ister misiniz?" sorusunu yanıtlayan...

"Sayın Başbakan, 'Abidik gubidik bir sistem var ve bu sistemde bazı belli olmayan isimler bile başbakan olabiliyor' dedi, mevcut sistemden şikayetçi olduğunu söyledi. Bununla ilgili bir şey söylemek ister misiniz?" sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Siz o başbakanları, bulundukları koltukları küçümsediğiniz andan itibaren aslında kendi pozisyonunuzu da küçümsemiş oluyorsunuz. Bir başbakan kendi koltuğunu yok etmek için alanlara çıkıyorsa herhalde bundan daha farklı kullanabileceği bir dil yok, öyle anlaşılıyor. Dolayısıyla Binali Bey'in böyle bir ifadeyi kullanmasını emin olun çok yadırgadım" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "Halk oylamasında 'hayır' çıkması durumunda Cumhurbaşkanı'nın istifası mı istenecek" gibi söylemlerin olduğunu anımsatarak, "Hayır. Bu da olmayacak. Neden? Cumhurbaşkanı'nı parlamento seçmedi ki... Halk seçti. Halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı yine görevine, görev süresinin sonuna kadar devam edecek." dedi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL