Kılıçdaroğlu Akşener’i ziyaret etti: ’Sandıklara birlikte sahip çıkacağız’

Kılıçdaroğlu Akşener’i ziyaret etti: ’Sandıklara birlikte sahip çıkacağız’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. Görüşmenin ardından iki lider ortak açıklama yaptı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu İyi Parti Genel Merkezi’ne gelişinde İyi Parti genel başkan yardımcıları Aytun Çıray, Koray Aydın ve Lütfü Türkkan karşıladı. Kılıçdaroğlu, daha sonra Akşener’in makam odasına geçti.

İki lider, burada tokalaşarak, basın mensuplarına poz verdi. Kılıçdaroğlu ve Akşener görüşmesi, basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

LİDERLERDEN ORTAK AÇIKLAMA
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. Çıkışta ortak açıklama yapıldı.

Meral Akşener, "Uzun zamandır Türkiye’de siyasi nezaket konusunda konuşuyoruz. Böyle bir nezaketi gösterdikleri için teşekkür ediyorum. Elbette ekonomiyi, seçim güvenliğini konuştuk. " dedi.

resimid_4843325.jpg

Kılıçdaroğlu ise,"Başarılı bir kurultay süreci geçirdiler. Siyasette nezaketin ne kadar önemli olduğunu sayın başkan da dile getirdi. Siyaset biraz gerginliklerden arınmalı, nezaket öne çıkmalı. Elbette farkklı görüşleriniz olabilir, bunları Türkiye’nin selameti için değerlendiriyoruz. Gerginlik ortamı olmamalı. Şundan bütün vatandalarımızın emin olmasını istiyorum bütün sandıklara sahip çıkacağız, güçlü bir demokrasiyi getirmek için hep birlikte mücadele edeceğiz." dedi.