Kılıçdaroğlu: CHP’ye kurulan kumpasın içinde medya ve siyaset dünyasından isimler var

Kılıçdaroğlu: CHP’ye kurulan kumpasın içinde medya ve siyaset dünyasından isimler var

CHP'li Muharrem İnce'nin, CHP yönetiminde “Çete” olduğuna ilişkin suçlamasına Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “CHP, Kuvayı Milliye kadrolarının kurduğu bir partidir. Çete aranacaksa,...

CHP'li Muharrem İnce'nin, CHP yönetiminde “Çete” olduğuna ilişkin suçlamasına Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “CHP, Kuvayı Milliye kadrolarının kurduğu bir partidir. Çete aranacaksa, saraya ve çevresine bakılabilir” dedi.

Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Kılıçdaroğlu, “Bütün CHP'lilere açık ve net çağrımdır” diyerek partilileri dikkatli olmaya davet etti. Saygı Öztürk haberinde, Kılıçdaroğlu'nun, partisine yönelik kumpasın içinde medya ve siyaset dünyasından isimler olduğunu öne sürdüğü, ancak bunların kimler olduğunu açıklamadığını söyledi. Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun bugün partisinin TBMM grup toplantısında da, İnce'ye cevap vereceği öğrenildi.

CHP'nin sorunların çözümünde umut olan tek parti olarak öne çıktığını, iktidara yürüyüşünü içine sindiremeyen saray çevresi tarafından CHP'ye kumpas kurulduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"KUMPASLARI BİRLİK, BERABERLİK VE BÜTÜNLÜK İÇİNDE BOŞA ÇIKARACAĞIZ"

"Bunu aylardır ifade ediyorum. 'Saraya gitti-gitmedi' tartışması da bu kumpaslardan birisidir. Son örneği, bu kumpastır, özetle. Ancak biz, inandığımız yolda bütün kumpasları aşarak yürümeye devam edeceğiz. Bu kumpasların tamamını birlik, beraberlik ve bütünlük içinde boşa çıkaracağız. Bu noktada partinin bütünlüğü, birlik ve beraberliği çok önemlidir. Bütün CHP'liler bu konuda gerçekten de kıvançla ifade etmek isterim ki son derece değerli bir birlik ve bütünlük örneği sergilemişlerdir, sergiliyor.

"HİÇ KİMSENİN SARAYIN TUZAĞINA DÜŞME LÜKSÜ YOKTUR"

Hiç kimsenin sarayın tuzağına düşme lüksü yoktur. Bizim derdimiz işsize iş bulmaktır. Çiftçinin kazanmasını, esnafın siftah yapmasını sağlamaktır. Atama bekleyen yüz binlerce öğretmen var. Bunların sorunlarına çözüm üretmektir. Sanayici önünü göremiyor. Bizim hedefimiz sanayicimizin önünü görmesini sağlayacak planlı-programlı bir ekonomiyi yaratmaktır. Vaadimiz budur."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika