Kılıçdaroğlu, Deprem Bölgesi Nurhak'ta: "Zor, Biz Ne Kadar Desek Ki Geçmiş Olsun, Sonunda Zorluğu Yaşayan Sizsiniz Allah Sabır Versin"

Kılıçdaroğlu, Deprem Bölgesi Nurhak'ta: "Zor, Biz Ne Kadar Desek Ki Geçmiş Olsun, Sonunda Zorluğu Yaşayan Sizsiniz Allah Sabır Versin"

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı talibi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, zelzele felaketinden etkilenen Kahramanmaraş’ın Nurhak İlçesinde depremzede vatandaşlar ile bir araya geldi. Başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerinde bulunan Kılıçdaroğlu, “Zor, biz ne kadar desek ki geçmiş olsun sonunda zorluğu yaşayan sizsiniz. Allah sabır versin” dedi.

Haber: TAMER ARDA ERŞİN – Kamera: FURKAN ERDEM

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı talibi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, zelzele felaketinden etkilenen Kahramanmaraş'ın Nurhak İlçesinde depremzede vatandaşlar ile bir araya geldi. Başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerinde bulunan Kılıçdaroğlu, "Zor, biz ne kadar desek ki geçmiş olsun sonunda zorluğu yaşayan sizsiniz. Allah sabır versin" dedi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 6 Şubat depremlerinin etkilediği Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde depremzedelerle bir araya geldi.

"İKİNCİ DEPREMDE İLETİŞİM ELEKTRİKLER, SULAR TAMAMEN KESİLMİŞTİ"

Bir depremzede yaşadıklarını şu şekilde söyledi:

"Depremin dördüncü beşinci gününden itibaren buralara gelen aşçılarla beraber buraya çadır şehir kurulmaya başlandı başkanım. Dördüncü, beşinci gününden itibaren buradayız. Benim anne babamı kaybettik. Ev tamamen yandı. Bedenini asla bulamadık. Dışarı çıkmıştık doğal olarak, toplanma alanımız vardı. Düğün salonu olarak başkanımızın belirlediği. Biz de bir gün sonrasında Kahramanmaraş'a gitmeyi düşünüyorduk. Gölbaşı yolu kapalı diye, 1 gün sonrasında organize olup, gençlerle gönüllü olarak da Kahramanmaraş'a gitmeyi düşünüyorduk. Olmadı kısaca. İlk depremde herhangi bir sorun yoktu. İkinci depremde tamamen yazışma, elektrikler, sular tamamen kesilmişti. Onun üstüne bir de hava şartları ağırdı. Eksi 17-20 dereceleri kabul eden bir durumdaydık. Yollar kapalı, yazışma yoktu."

"BEN DIŞARDA ONLAR İÇERİDE KALDI"

Bir diğer depremzede ise, eşi ve kızını kaybettiğini şu sözlerle anlattı:

"Benimki de kayıp, hanımımla, özürlü hasta kızım vardı kayıp. Benimki de 10 dakika sürdü arama, ben dışarı çıktım. Ben dışarda kaldım onlar içeride kaldı. Ondan sonra göremedik hiç."

"BİZ NE KADAR DESEK Kİ GEÇMİŞ OLSUN SONUNDA ZORLUĞU YAŞAYAN SİZSİNİZ"

Depremzedelerle bir araya gelen CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise "Allah rahmet eylesin. Başınız sağ olsun büyük bir acı. Allah başka acılar vermesin. Zor, biz ne kadar desek ki geçmiş olsun sonunda zorluğu yaşayan sizsiniz. Allah sabır versin" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.