Kılıçdaroğlu ile ortak açıklama yapan Akşener'den Yıldırım'a flaş çağrı

Kılıçdaroğlu ile ortak açıklama yapan Akşener'den Yıldırım'a flaş çağrı

Millet İttifakı liderleri Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu ortak açıklamada bulundu. Akşener, Binali Yıldırım'a "Bu partinizin içinizdeki beceriksiz

Millet İttifakı liderleri Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu ortak açıklamada bulundu. Akşener, Binali Yıldırım'a "Bu partinizin içinizdeki beceriksiz tavrın önüne geçin" çağrısında bulundu. Öte yandan Akşener, "Sayın Şentop'u görevden alın Binali Yıldırım'ı Meclis Başkanı olarak aday gösterin kendisine İyi Parti olarak oy vereceğiz" dedi.

İyi Parti lideri Meral Akşener'in konuşmasından satır başları:

Beceremiyorsanız ekonomi konusunda yol göstermeye hazırız.

Erdoğan'a sesleniyorum Kılıçdaroğlu ve ben hazırız.

3ay ikamet etme zorunluluğunu siz kaldırdınız. (Büyükçekmece iddiaları)

Seçim güvenliğini sağlayamadınız bostan korkuluğu musunuz?

Türkiye'de böyle bir dönem Evren döneminde bile görülmedi.

Sandık başkanlarının asker olduğuna dair bir şikayet var Erdoğan'ın ağzından. Köylerde sandık başkanları olan imamlarımız var. Bunları tayin eden ben miyim? Sizsiniz

Bir başka konu şudur; milletimize iletmek isterim, 31 Mart Akşamı Erdoğan'ın yaptığı konuşma sağduyulu bir konuşmaydı. Aradan geçen zaman içerisinde ne oldu, kim veya kimler kulağına fısıldadı da bu duruma geldik. O muktedir konuşmanın üzerinden bu güne Erdoğan'ın kulağına kimler neyi fısıldadı da bu noktaya gelinmiştir?

Bitmeyen bir FETÖ isnadı var her konuda. Neden mücadelenizi doğru dürüst yapmıyorsunuz. Yazıktır binlerce gaziye, şehide. Maden her konu FETÖ eylemi olarak görülüyorsa, Erdoğan’ın partisinin başlangıcında yer almış bir isim, açık net söylemeliyim ki Sayın Erdoğan o gün cemaat bugün FETÖ denilen gruba uzaktı. Aradan ne zaman geçti, ne oldu, kim ya da kimler Erdoğan’ı o grupla masaya oturttu? Hem eğitimi, hem yargıyı, hem polisi bu örgüte teslim ettiren irade nedir?

'Kim oturttu kardeşim seni o masaya? Bugün şikayet ettiğin siyasi ayağına dokunmadığın, 2 araştırma önergesini reddettiğin...

Erdoğan, Ergen sinirini milletimiz üzerinden çıkarmak istiyorsa yanlıştır. Fatura kesilecekse damadına kesmelidir. Millete 'öküz' diyen vekile kesmelidir "

'BİNALİ YILDIRIM'I ADAY GÖSTERİN İYİ PARTİ OLARAK OY VERECEĞİZ'

Binali Yıldırım'a sesleniyorum; Tarih sizi böyle yazmasın. Bu partinizin içinizdeki beceriksiz tavrın önüne geçin. Biz sizi mutedil bir devlet adamı olarak biliriz.

Sayın Şentop'u görevden alın Binali Yıldırım'ı Meclis Başkanı olarak aday gösterin kendisine İyi Parti olarak oy vereceğiz

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

"Ekonomi gündemi varken İstanbul seçimlerini konuşuyoruz. Demokrasiden uzaklaşıyoruz. Bir kişinin talebine göre seçim sonuçlarını şekillendiriliyor. 7 madde halinde YSK'yı göreve çağıracağım.

'YSK'NIN ALACAĞI KARAR DEMOKRASİNİN ÖNÜNÜ AÇACAKTIR'

YSK, yasalara ve önceden aldığı kararlara uymak zorunda.  YSK, seçimden kaybedenlerin devleti kullanmasına izin vermemelidir. YSK'da hakimler mi var iktidar sahiplerinin taşeronlaştırmak istedikleri mi var. İktidar sahiplerinin güçlerini kullanarak seçimi değiştirmesine YSK dur demelidir. YSK'nın alacağı karar demokrasinin önüne açacaktır."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika