Kılıçdaroğlu, İmamoğlu, Yavaş bir arada: En büyük motivasyonumuz Atatürk'tür

//tele1.com.tr/canli-yayin/

Ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da vatandaşlara seslendi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nde İstanbul'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanan CHP'li Ekrem İmamoğlu, Anıtkabir ziyaretinin ardından CHP Genel Merkezi'ne geldi. Ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da vatandaşlara seslendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Merkezi'nde vatandaşlara seslendi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara'nın Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nin önündeki otobüsün üstüne çıkarak vatandaşlara seslendi:

Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

"Buraya büyük bir gururu paylaştığım yıllar sonra Ankara'da büyük başarılar imza atacağına inandığım Mansur Yavaş'ı kutlamaya geldim. Elbette bir yola çıkıldı ve o yola çıkış anında ittifak yaptığımız İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret edeceğim. Sonrasında adaylık kararıyla beraber öncesinde ve sonrasında beni yalnız bırakmayan, hiçbir zaman desteğini esirgemeyen, siyasi irade olarak bir devrime imza atan çok değerli başkanım sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyarete geldim.

Aday olduğuma gelip ilk yola çıkış anımı başlattığım yer Anıtkabir'di. En büyük motivasyonumuz Mustafa Kemal Atatürk'tür.

Çok değerli Ankaralılar bugün sizlerle buluşmak çok değerli benim için. Gülelim, gerçekten gülelim, bütün Türkiye gülsün. Bu sandık Türkiye'nin hayrına bir sandıktır. Türkiye'yi buluşturan bir sandıktır. Bu sandığın kaybedeni yoktur, ne Ankara'da ne İstanbul'da. Bu bir uzlaşma sandığıdır, barışma seçimidir. Barışmanın ötesinde sevgiyle saygıyla dayanışmanın seçimidir.

Göreceksiniz hem Mansur Yavaş hem ben bütün toplumu barıştırma konusunda tecrübelerimizi paylaşacağız. Yerel yönetime Türkiye'de çok büyük örneklere imza atacağız hepinize söz veriyorum. Bu bir başlangıç anıdır. Evet coşkusunu yaşıyoruz ama coşku kadar işbirliğine ihtiyacımız var. Kimsenin kalbini kırmadan kimseye nispet yapmadan omuz omuza bir millet olmayı yürekten istiyorum.

Her birinizin yol arkadaşlığına talibiz. İyi ki varsınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum."

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.