Kılıçdaroğlu: 'İnce başarılı, inşallah böyle devam eder'

Kılıçdaroğlu: 'İnce başarılı, inşallah böyle devam eder'

CNN Türk’te Hande Fırat'ın “Gece Görüşü'' programına konuşan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:“24 Mayıs’ta ATO’nun Congresium merkezinde seçim bildirgemizi açıklayacağız. Ana ruhu şu; yani Türkiye’nin sorunları...

CNN Türk’te Hande Fırat'ın “Gece Görüşü'' programına konuşan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“24 Mayıs’ta ATO’nun Congresium merkezinde seçim bildirgemizi açıklayacağız. Ana ruhu şu; yani Türkiye’nin sorunları var, bu sorunlara yönelik çözüm önerileri. Biz Türkiye’nin 5 temel sorunundan söz ediyoruz; bunlardan ekonomi, eğitim, toplumsal barış, demokrasi ve dış politika. Bu 5 alan temel sorun alanı ve bu sorunlar birbirini besleyen sorunlar, iç içe geçen sorunlar ve biz Türkiye’nin bu 5 temel sorununda çözüm üreteceğiz. Genel çerçeve şu; eğer Türkiye üreten Türkiye değilse, üretmiyorsa özellikle katma değeri yüksek ürün üretmiyorsa ve Türkiye bütün birikimlerini inşaata harcıyorsa işsizlik ve ekonomide sorun kaçınılmaz olur.

"SARAYIN MÜDAHALESİ BATININ GÖZÜNDEN KAÇMIYOR"
Bağımsız kurumların bağımsızlıkları yok. Oysa rahmetli Ecevit hükümeti ile özellikle ekonominin sıcak siyasetten uzaklaştırılması için bağımsız kurumlar oluşturuldu. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu gibi. Bu iktidar döneminde Türkiye o bağımsız kurumların ekonomiye yapması gereken katkılardan uzak pozisyona itildi. Örneğin Merkez Bankası karar alamıyor. Siyasal baskılar nedeniyle. BDDK karar alamıyor, Rekabet Kurumu karar alamıyor. Oysa bunların sıcak siyasetten uzak, ekonominin gereklerine göre karar almaları gerekir. Ama doğrudan müdahale, sarayın doğrudan müdahalesi Batı’nın gözünden kaçmıyor tabii ki.

İNCE BAŞARILI BİR ÇİZGİ İZLİYOR, İNŞALLAH BÖYLE DEVAM EDER
(Tamam mı devam mı tartışması) Bu iş tamamlanacak. Bu iş 24 Haziran’da tamamlanacak. Türkiye’ye demokrasi gelecek, Türkiye’ye hak, hukuk ve adalet gelecek. Türkiye’de sağlıklı, tutarlı bir ekonomi yönetimi gelecek, Türkiye’ye barış gelecek, birlikte yaşama iradesi çok daha güçlü bir şekilde ortaya çıkacak. O açıdan tamam demek akılcılığın bir gereği.

(Saadet Partisi’nin milletvekili formülü) Bu konular kulis bilgileri. Bize yansıyan herhangi bir bilgi yok şu ana kadar.

(İnce’nin performansını nasıl buluyorsunuz?) Gayet güzel buluyorum, gayet iyi buluyorum. Başarılı bir çizgi izliyor, inşallah böyle devam eder.''

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem