Kılıçdaroğlu: İstanbul'a baharı getireceğiz! 48 saat uyumayacağız...

//tele1.com.tr/canli-yayin/

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamada bulundu. Ekrem İmamoğlu’nun kazandığını belirten Kılıçdaroğlu, “İstanbul’da İmamoğlu kazanmış durumda.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamada bulundu. Ekrem İmamoğlu’nun kazandığını belirten Kılıçdaroğlu, “İstanbul’da İmamoğlu kazanmış durumda.

Bizi üzen şu, başbakanlık, meclis başkanlığı yapmış birisinin elinde veri olmadan yangından mal kaçırır gibi açıklama yapmasını kendisine yakıştıramadım. Dolayısıyla buradan İstanbul’daki örgütteki bütün arkadaşlarıma sesleniyorum. 48 saat kimse uyumayacak. Göreceksiniz İstanbul’a da bahar gelecek” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yaptı…

BİNALİ YILDIRIM’A ELEŞTİRİ

Bugüne kadar çok sayıda seçim yaşadığını belirten Kılıçdaroğlu, “İlk kez bu kadar adaletsiz şeylerle karşı karşıya kaldık. Ama halk demokrasiyi seçti. Bu bizim için çok önemli ışık. Bütün iftiralara rağmen halk ‘demokrasi’ dedi. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda. Bizi üzen şu, başbakanlık, meclis başkanlığı yapmış birisinin elinde veri olmadan yangından mal kaçırır gibi açıklama yapmasını kendisine yakıştıramadım. Dolayısıyla buradan İstanbul’daki örgütteki bütün arkadaşlarıma sesleniyorum. 48 saat kimse uyumayacaksınız. Göreceksiniz İstanbul’a da bahar gelecek. Tıpkı Ankara’ya baharın geldiği gibi. Bütün iftira kampanyalarına rağmen başarı gösteriyoruz. Bizim başarımızı Türkiye’de 81 milyon insanın demokrasiye özlemi olarak görüyoruz. Bunu asla zafer olarak göstermiyoruz” dedi.

“EN BÜYÜK ENDİŞEMİZ TEKRAR IMF’NİN KAPILARINI ÇALINMASIDIR”

Seçimin sıcaklığı geçtikten sonra Türkiye’nin tekrar yanıcı günlerine döneceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Ekonomide mutfaktaki yangına dönecektir. Biz 11 Ağustos 2018’de Türkiye bu ekonomik krizden nasıl çıkar diye 13 madde halinde açıkladık. Eksiktir diyebilirlerdi ya da eleştirebilirlerdi de ama 13 maddenin hiçbirisi dikkate alınmadı. Türkiye seçimden sonra iktidarın alacağı daha sert önlemlerle mutfaktaki yangının dozunu arttıracaktır. Bunu hepimiz biliyoruz. En büyük endişemizde yine IMF’nin kapılarını çalmasıdır. Bunun da bütün göstergeleri var. Biz yine sorumluluğunu bilen bir parti olarak  ekonomik krizin aşılması konusunda bize düşen her görevi yerine getirmeye hazırız” diye konuştu.

İYİ PARTİLİ ADAYLARA DESTEK İSTEDİ

Kılıçdaroğlu son olarak, Meral Akşener’e de teşekkür ederek, “Demokrasi için Millet İttifakı’nın gösterdiği çaba bizim Türkiye demokrasi tarihinde yerini alacaktır. Balıkesir ve Uşak’taki CHP’li arkadaşlarıma da seslenmek istiyorum. Mutlaka sandıklara sahip çıkın. Orada da İYİ Parti’li adayların kazanması için elinizden gelen her türlü çabayı göstermenizi istiyorum” dedi.

KILIÇDAROĞLU BİR KEZ DAHA KONUŞTU: DESTAN YAZACAĞIZ!

İstanbul'a da bahar gelecek. Oraya da bahar gelecek.

Adım adım takip ediyoruz. MYK üyelerinin tamammını gönderdik. İstanbul'daki örgütüme seslendim. 48 saat uyumak yok. Sandıklarda bekleyeceğiz. İstanbul'a da baharı getireceğiz Ekrem Başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapacağız.

Dolayısıyla Ankara'dan İstanbul'a selam gönderelim. Başarı dileklerimizi, dualarımız gönderelim. Adım gibi biliyorum orayı da kazacağız. Destan yazacağız.

Mansur Başkan verdiği sözleri yerine getireceğini söyledi. Herkes kazandı. Oy vermeyenler de diyecek ki iyi ki Mansur Başkan kazandı. Çünkü Ankara kazandı diyecekler.

Antalya'yı, Mersin'i Adana'yı aldık. Pek çok yeri kazandık. Zafer demokrasinin, halkın, kardeşliğe susayanların, bir arada yaşamaya özlem duyanların zaferidir.

Bu zaferi halkın zaferi herkesin zaferi olarak kabul ediyoruz. Başarıyı halkın, herkesin başarısı olarak kabul ediyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika