Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş Tekir Mahallesi'nde: "Herkes, Depreme Dayanıklı Evlerinde Yaşamak İster. Biraz Sabredin.

Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş Tekir Mahallesi'nde: "Herkes, Depreme Dayanıklı Evlerinde Yaşamak İster. Biraz Sabredin.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı talibi Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş Onikişubat ilçesine bağlı Tekir mahallesinde, depremzedelere; “Herkes evinde rahatlık içinde yaşamak ister. Depreme dayanıklı evlerinde yaşamak ister. Onu da bekleyin, birazcık sabredin. 15 Mayıs’tan sonrasında Türkiye’de oldukça şey değişecek. Türkiye’de zihniyet değişecek” sözleri ile seslendi.

Haber: TAMER ARDA ERŞİN – Kamera: FURKAN ERDEM

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı talibi Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş Onikişubat ilçesine bağlı Tekir mahallesinde, depremzedelere; "Herkes evinde rahatlık içinde yaşamak ister. Depreme dayanıklı evlerinde yaşamak ister. Onu da bekleyin, birazcık sabredin. 15 Mayıs'tan sonrasında Türkiye'de oldukça şey değişecek. Türkiye'de zihniyet değişecek" sözleri ile seslendi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı talibi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, zelzele bölgesi Kahramanmaraş'ın Onikişubat kazasının Tekir mahallesinde depremzedelerle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu'na; CHP Genel Başkan Yardımcısı, Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş eşlik etti.

Kılıçdaroğlu, burada kendisini karşılayan depremzedelere, şu şekilde seslendi:

"Hepinize geçmiş olsun. Büyük bir acı yaşadık. Biz de yüreğimizde taşıdık aynı acıyı. Sizden isteğim; moralinizi asla bozmayın. Bütün problemler aşılabilir. Türkiye güzel ve varlıklı bir ülke. Bütün bu sorunları aşabilecek kabiliyeti ve kabiliyeti olan bir ülke. Emin olun birlikte yaraları sarmaya çalışıyoruz.

İşte Mansur Bey, burada. Ekibi ile birlikte, donanımı, araçları ile gereçleri ile beraber… Kırsalda hayvan yemi taşıyor. Fideler taşıyacak. Ama bunlar yeter mi, yetmez. Herkes evinde rahatlık içinde yaşamak ister. Depreme dayanıklı evlerinde yaşamak ister. Onu da bekleyin, birazcık sabredin. 15 Mayıs'tan sonrasında Türkiye'de oldukça şey değişecek. Türkiye'de zihniyet değişecek. Hiçbir ayrılık gayrılık olmayacak. Herkes birbirini kucaklayacak. Daha güzel, daha yaşanabilir bir atmosferi hep beraber hayata geçireceğiz. Hep birlikte savaşım edeceğiz."

Bir depremzede, Kılıçdaroğlu'na şunları söylemiş oldu:

"Bizim burası, Orman Dairesi var. Türkiye'nin en büyük fidanlıklarından biri burada. Her tarafımız su. İnşallah iktidara gelirseniz, meslek yüksek okulu istiyoruz. Ormancılık yada Su Ürünleri gibi… Onlar geldiği vakit bu Tekir'in tüm dertleri biter."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.