Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş'ta İzmir ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinin Afet Koordinasyon Merkezlerini Ziyaret Etti, Abb Çalışanları ile Akşam...

Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş'ta İzmir ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinin Afet Koordinasyon Merkezlerini Ziyaret Etti, Abb Çalışanları ile Akşam...

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı talibi Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş Pazarcık’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) kurduğu koordinasyon merkezlerinde araştırmalarda bulunmuş oldu. Kılıçdaroğlu, ABB çalışanları ile sıraya girip akşam yemeği yedi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı talibi Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş Pazarcık'ta İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin (ABB) kurduğu koordinasyon merkezlerinde araştırmalarda bulunmuş oldu. Kılıçdaroğlu, ABB çalışanları ile sıraya girip akşam yemeği yedi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı talibi ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, zelzele felaketinden etkilenen Kahramanmaraş Pazarcık'ta Narlı Mahallesi'ne kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Koordinasyon Merkezi'nde araştırmalarda bulunmuş oldu ve yetkililerden informasyon aldı.

Kılıçdaroğlu'na; CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen eşlik etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nde bir yetkili Kılıçdaroğlu'na, "Buraya 232 konteynerlik bir şehir yapıyoruz. Onun haricinde, burada ulaşılamayan köylerin hepsini ulaştık. İşaretli olarak gördüğünüz bölgeler, bizlerin ulaşmış olduğu köyler. Biz 500 tane çadır dağıttık, 298 soba, gezici hela. Biz bu tarz şeyleri kapı önünde vermedik, tespit edip kendimiz kurduk. Çiğili diye bir köy var, suyu yoktu. Biz 700 metre suyu biz sabah 8'de başladık, akşam 8 buçukta bitirdik. 7 tane su bağladık, oraya su verdik. Onun haricinde ilaçlama yapıyoruz, çöp otomobillerimiz çalışıyor. Su tankerlerimiz var" bilgisini verdi.

Daha sonrasında ABB Koordinasyon Merkezi'nde araştırmalarda bulunan Kılıçdaroğlu, ABB çalışanları ve depremzedeler ile bir araya geldi. ABB emekçileri ile sıraya giren Kılıçdaroğlu, burada akşam yemeğini yedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.