Kılıçdaroğlu: “Oğlum, senin askerlik yapmayan oğluna postalını gönderecekmiş”

Kılıçdaroğlu: “Oğlum, senin askerlik yapmayan oğluna postalını gönderecekmiş”

Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçim önerisinin ardından açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu Erdoğan’a "Oğlum, postallarını senin oğluna gönderecek" dedi.

Devlet Bahçeli’nin erken seçim çağrısının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, "Erken seçim diyorlar ya, gelecek inşallah" ifadesini kullandı. CHP lideri "seçim atmosferine" girildiğini söyledi. Kılıçdaroğlu isim vermeden Tayyip Erdoğan’a "malum zat" diye seslenerek, "Nasırına basılmış gibi bağırıyor" ifadesini kullandı.

"HALKA HESAP VERMEK HAKKA HESAP VERMEK GİBİDİR"
“Geçen hafta Konya, Hatay ve İzmir’i ziyaret ettim. Konya’da belediye başkanlarımızın toplantısı vardı ona katıldım. Size oy veren vermeyen herkesi kucaklayacaksın, ayrımcılık yapmayacaksın dedim. Vatandaştan vergi topluyorsunuz, siz de hizmet veriyorsunuz. Belde halkına neye ne kadar gitti anlatacaksınız. Halka hesap vermek, hakka hesap vermek gibidir" dedi. 

"ASKERDEN DÖNEN OĞLUM, SENİN OĞLUNA POSTALLARINI GÖNDERECEK"
Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarına şöyle devam etti: "Hatay’da sınır karakolunu ziyaret ettik. Kıyafet falan da giymedim, askerlerimiz var zaten orada. Ayrılırken de komutana "Vatan size minnettardır" dedik. Beyefendi ben Hatay’a giderken bağırmış "Postalın eksikse göndereyim" diye. Ben postalı da parkayı da 1968’lerde giydim. Sen altıncı filonun önünde secde ediyordun. Benim postalım yok, parkaya da ihtiyacım yok. Ama benim kuşağım, postalıyla parkasıyla Filistinlilere gitti. Bizim gencecik filizlerimizin mezarları şu an Filistin topraklarındadır. Erdoğan bunları bilmez, onun tek bildiği yeşil dolarlardır. Bana parka ve postal gönderecekmiş, fazla varsa askerlik yapmayan oğluna gönder. Yoksa benim askerden dönen oğlum, senin askerlik yapmayan oğluna parkanı ve postalını gönderecekmiş."

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.