Kılıçdaroğlu: Erken seçim talebi, milletin talebidir

Kılıçdaroğlu: Erken seçim talebi, milletin talebidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Olağanüstü MYK toplantısı sonrası basın açıklamasında bulundu. CHP lideri, "Erken seçim talebi, milletin talebidir" dedi.

Demokrasi çerçevesinde bir çıkış aradıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Gerçekten mutfakta yangın var. Öyle bir yere taşıdılar ki, bir yandan da piyasalarda da büyük bir güvensizlik var. Bunun nedeni de şahsım hükümeti, sarayda oturan zat. Böyle bir tabloyu Türkiye hiç yaşamadı" dedi.

Erken seçim talebinin milletin talebi olduğunu söyleyen CHP lideri, "Milletten niye korkuyorsun? Demokrasiden sandıktan niye korkuyorsun? Yönetme gücünü kaybettin. Ne yaptığını bilmiyorsun. Danışacağın kimse kalmadı. Sandığı getir. Seçime zorlamak için elimden ne geliyorsa yapacağım" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Geldiğimiz nokta kritik nokta, fakir fukaranın çocukları açlığa terk edildi. Açlık fakirin fukaranın kapısında. Mamalara kelepçe vuruluyorsa, sadece bir paket alabilirsiniz diye sınırlama geliyorsa, o paket bittiğinde ne olacak? Yönetme gücünü kaybetmiş bir kişiden söz ediyoruz. Hiç sağa sola bakmaya gerek yok, sorumlu bellidir. Her şeyin sorumlusu benim diyen kişidir, Erdoğan'dır. Erdoğan Londra'daki bir avuç tefecinin temsilcidir. Onlara hizmet ediyor.

 

Devlet aklının gereği olarak, bu kadar sorun var, yangın var diyoruz. Bir anayasal kurum var, topla ekonomik konseyi bunlar ne düşünüyorlar? 

 

Bütün bu tabloların tek sorumlusu vardır; kifayetsiz, kibirli Erdoğan'dır

 

Dolar baronlarına hizmet edenler, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet edemezler.

 

Yaptığı tam bir deliliktir tam bir saçmalıktır. Yabancılar gelecek kendisini ziyaret edecek. Satmaktan bıkmadın mı sen? Her şeyi sattı. Bu ülkenin bir onuru var. Onu bile sattın sen.

 

Milletten niye korkuyorsun? Demokrasiden sandıktan niye korkuyorsun? Yönetme gücünü kaybettin. Ne yaptığını bilmiyorsun. Danışacağın kimse kalmadı. Sandığı getir. Seçime zorlamak için elimden ne geliyorsa yapacağım.

 

Erken seçim talebi artık milletin talebidir. Millet seçim istiyor, Kaçma, kaçan insan kibre teslim olmuş insandır. Niye korkuyorsun ya?

Kılıçdaroğlu'ndan Mersin çağrısı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 4 Aralık Cumartesi günü Mersin'de milletle buluşacaklarını ifade ederek, "Milletimize gideceğiz. 4 Aralık Cumartesi günü Mersin’deyiz. Mersinliler ile çiftçi, emekli, memur, sanayici herkesle buluşacağız. Talebi göreceksin, millet seçim istiyor kaçma kardeşim. Kaçan insan zayıf iradeli, kibre teslim olmuş insandır. Kaçan insan korkan insandır" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika