Kılıçdaroğlu Sancaktepe’de: Vatandaşları ayırmak, bölmek istiyorlar

Kılıçdaroğlu Sancaktepe’de: Vatandaşları ayırmak, bölmek istiyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Sancaktepe Belediye Başkan adayı Özgen Nama’ya destek olmak için Sancaktepe’de.<>CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Sancaktepe Belediye Başkan adayı Özgen...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Sancaktepe Belediye Başkan adayı Özgen Nama’ya destek olmak için Sancaktepe’de.<>

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Sancaktepe Belediye Başkan adayı Özgen Nama’ya destek olmak için Sancaktepe’de. Kılıçdaroğlu Sancaktepe’de vatandaşlara seslendi.

Kılıçdaroğlu’nun Sancaktepe’de yaptığı konuşmadan satır başları şöyle:

<>

“Hep birlikte, yeniden bu ülkede demokrasiyi inşa edeceğiz, birlikte çalışacağız, sen – ben demeyeceğiz, hep birlikte Türkiye’de demokrasinin güçlenmesi için mücadele edeceğiz.

Biz diğerleri gibi değiliz, vatandaşlarımız arasında ayrım yapmayız. Kimliği, inancı, yaşam tarzı ne olursa olsun her insan değerlidir, başımızın üstünde yeri vardır. Onlar vatandaşları ayırmak, bölmek istiyorlar.

Kavgadan kaçınacağız, herkesi seveceğiz, hizmet etmeyi bir vatanseverlik olarak düşüneceğiz. Özgen kardeşimizi dinlediniz, herkesin başkanı olacağım dedi. Eşit hizmet getirecek, Özgen Bey’den beklediğim bir şey var; bir mahallede yoksulluk varsa, fakirler varsa o mahalleye pozitif ayrımcılık yapacaksın. Onlara daha fazla hizmet götürüp yaşam standartlarını yükselteceksin.

“SANCAKTEPE’DE HİÇBİR ÇOCUK YATAĞA AÇ GİRMEYECEK”

Herkese adil, herkese eşit, ama fakire fukaraya biraz daha eşit davranacaksın. Sizlerin oylarıyla koltuğuna oturacak ama ondan şunu isteyeceğim: Sancaktepe’de hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek.

Çocuklar bizim evlatlarımız, daha iyi okullar da okuyacaklar. Gece yatarken karınları tok olacak. Normalde bir sınıfta 25-26 öğrenci olması lazım. Sancaktepe’deki okullarda neden 50 kişi var? Buranın da Kadıköy, Bakırköy gibi olma hakkı yok mu? burada da varlıklı insanlar olmamalı mı? Her şeye rağmen, bütün baskılara rağmen bunu yapacağız.

Sancaktepe’nin bir özelliği daha var, Sancaktepe’yi güçlü kılan Anadolu’dur. Sancaktepe küçük bir Anadolu’dur. Anadoludan kopup gelen burada aş iş peşinde olan yüzbinler var. Bu yüzbinler ortak bir Sancaktepe kültürü oluşturmalı.

Sancaktepeli olmaktan insanlar onur ve gurur duymalı.

ASGARİ ÜCRET

Asgari ücret net 2200 TL olmalı dedik. İktidar 2200 TL yapmadı, 2 tane 2, 2 tane de sıfır koyup 2020 TL yaptılar. Buradan Sancaktepe Belediyesinde çalışan bütün işçi kardeşlerime sesleniyorum: Ayda asgari 2200 TL maaş almak istiyorsan oyunu Özgen Nama’ya vereceksin.

1 Ocak’tan Nisan’a kadar olan farkları da ödenecek. Biz halkın partisi olarak, hiçkimsenin aşıyla işiyle uğraşmayız. Herkesin işi, aşı olsun isteriz. Özgen kardeşimiz, Sancaktepe belediye başkanı olduktan sonra hiçbir işçinin işine son vermeyecek. Onlar ürettikleri, çalıştıkları sürece onlar güvencesi ben ve Özgen Bey olacak.

AKP’LİLERE SESLENDİ

AKP’li kardeşlerime sesleniyorum: Birileri her türlü hakareti yapıyor, bunlara karşı sessiz kalıyorum. Onları muhattap almak, onların diliyle konuşmak doğru değil, biz insanımızı seviyoruz. Biz Aşık Veysel’in, Mevlana’nın kültüründen geliyoruz. Kimseyi ayırmıyoruz. Kimseyi bölmüyoruz, kimseye hakaret etmiyoruz. Bütün AKP’li kardeşlerime şunu söylemek istiyorum; Bu memlekette huzura ihtiyacımız var. Biz huzurun adresiyiz, kavganın değil. Biz bereketin adresiyiz, yoksulluğun değil.

Hepinize en içten selamlarımı saygılarımı sunuyorum.

Bir Sancaktepe markasını hep birlikte yaratacağız, bu marka bir Anadolu, Türkiye markası olacak.

<>

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika