Kılıçdaroğlu, Sarıgül'e ne teklif ettiğini açıkladı

Kılıçdaroğlu, Sarıgül'e ne teklif ettiğini açıkladı

Kanal D'de “Seçim Özel” programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'den istifa ederek DSP'nin Şişli adayı olan Mustafa Sarıgül'e ne teklif ettiğini açıkladı. CHP lideri Kemal...

Kanal D'de “Seçim Özel” programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'den istifa ederek DSP'nin Şişli adayı olan Mustafa Sarıgül'e ne teklif ettiğini açıkladı. 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal D'de “Seçim Özel” programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı.

'EYÜP BELEDİYE BAŞKANLIĞI VERELİM DEDİM'

"DSP’ye giden arkadaşlarım var etik bulmuyorum. Kendi tercihleridir"diyen Kılıçdaroğlu, DSP'den Şişli adayı olan Mustafa Sarıgül için "Eyüp Belediye Başkan adaylığını verelim dedik. ‘İstemiyorum’ dedi" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"DSP'yi hiç eleştirmeyeceğim. Bir siyasal parti. Tercihlerine saygı duyarım. Ben tüm ülkücüleri seviyorum. Kendi ülkenizin çıkarlarını savunuyorsunuz, örgütlü bir toplumu, hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesini savunuyorsunuz. Bu bağlamda ben de ülkücüyüm. DSP'ye giden arkadaşlarım var etik bulmuyorum. Kendi tercihleridir. Sarıgül'e Eyüp Belediye Başkan adaylığını verelim dedik. ‘İstemiyorum' dedi. Kendi takdiridir. Herkes şunu çok iyi bilmeli bir kişi başarılı ise… İmamoğlu Beylikdüzü Belediye başkanımızdı… Yoksa ben aynı belediyeye aday olayım… Bir şey çıkmaz.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika