Kılıçdaroğlu, ‘siyasi suikast’ iddiasını Erdoğan’a sordu

Kılıçdaroğlu, ‘siyasi suikast’ iddiasını Erdoğan’a sordu

Kemal Kılıçdaroğlu ve Temel Karamollaoğlu ortak yaptıkları açıklamada Erdoğan'ın sözlerine değindiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Bunlar daha iti günleriniz'' sözlerini siyasi suikast olarak değerlendirdiler.

Temel Karamollaoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nu parti binasında ziyaret etti. Liderler, görüşme sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bunlar iyi günleriniz” sözlerini değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor” dedi.

AKP’nin Suriye’deki politikalarına değinen Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bunlar iyi günleriniz” sözlerine yanıt verdi. Bu kucaklama anlamına gelmiyor. Ülkeyi yönetmek onların tekelinde mi? Siyasi partilerin kuruluş amacı ülkeyi yönetmektir. ‘Bu sizin lehinize olur’ diyor. Devleti yöneten bir kişi, siyasi partilere ‘ülkeyi yönetmekten vazgeçin vazgeçmezseniz başınıza bela gelebilir. Bunlar iyi günler’ diyerek uyarıyor

Suriye’de iki askerimiz yakılırken, yakılma talimatını veren IŞİD militanı hapse atılmışken kim serbest bıraktı bunları? Hangi otorite serbest bıraktı? Kim araya girdi? Çok soru var lakin tek cümleyle ifade edeyim. Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika