Kılıçdaroğlu: Türkiye’yi tek adama emanet edemeyiz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada, Türkiye tek adama emanet edemeyiz, Türkiye'nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur ifadelerini kullandı.

 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle: Türkiye'nin iyi yönetilmediğini artık sağır sultan biliyor. Türkiye'yi aydınlığa çıkarmak hepimizin namus borcudur. İnandığımız yoldan hiçbir güç bizi geri döndüremeyecek. Bu mücadele bir hak mücadelesidir. Bunu böyle bilelim. Her karış toprağında şehitlerimizin olduğu bir bölgede Çanakkale Geçilmez destanı yazıldı. Milletin iradesi geçilmez kıldı, padişahın iradesi geçilir kıldı. Neden tek adamın her dediği olsun düşüncesine karşıyız. Türkiye Cumhuriyeti'ni bir kişiye emanet edemeyiz. Türkiye'nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Önce Allah'a sonra kendinize sonra bize güveneceksiniz. Türkiye'yi aydınlığa beraber çıkaracağız. Türkiye'yi bir kişiye emanet edemeyiz. Akşam yattığımızda sabah ne olacağını bilmiyoruz. Çünkü devlet yönetilmiyor. Devlet bilgiyle yönetilir. Öfkeyle, kinle yönetilmez. Egemen güçlerin talimatıyla Türkiye Cumhuriyeti yönetilmez. Savurganlıkla, israfla devlet yönetilmez. Bir Milletvekilinin attığı bir tweetten dolayı dokunulmazlığı kaldırılıyor. Hangi adalet bu. Saray’dakiler müslümanlığı kimseye bırakmıyor. Onların dışında müslüman yok.

42 milyon kadına ihanet edeni de gayet iyi biliyoruz. Devlet önyargıyla kinle öfkeyle yönetilmez. koltuğa tapılan ülkede ne gelişmeyi ne demokrasiyi ne de kadın erkek eşitliğinin asla bulamazsınız. İstanbul Sözleşmesi, kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi. Bir sabah kalktık bu parlamentodan oy birliğiyle çıkan ve kendisinin de imzaladığı bir sözleşmeyi feshediyor. Kime sordun, bu ülkenin kadınlarına sordun mu. Bu kadınların nasıl şiddete uğradığını biliyor musunuz. Tüm vatandaşımız bu sözleşmenin içeriğini bilmiyor. Özellikle Ak Partiye oy veren kadınlara sesleniyorum. Bu sözleşmenin amacı nedir? Sen bunun neresine karşısın Neşet Ertaş diyor ya "kadın insandır biz de insan oğlu" hala onu anlamış değiller. Eller kalktı eller indi konuşanların hepsi bu başarı Türkiye'ye aittir diye laflar etti. Ama bir kişi gece yarısı sözleşmeyi feshetti. Neye göre feshediyorsun? "Ben zorbayım ben despotum isteğim kişiye hak veririm istediğim kişiden hak alırım diyor. Böyle bir düşünce ortaçağda bile yoktur. En çok itiraz etmesi gereken kişiler Meclis'teki milletvekilleridir, iradeleri gasp edilmiştir. Koltuğu zorbalıkla koruyanların sonu kötü olur. Daha dün hapishaneden çıkan kişi eski karısını öldürdü. Bu düzenleme var olan kanunlarımız da yok İstanbul Sözleşmesi'nde var. O kadının günahı Saray'da oturanların boynundadır. Hiç kimse endişe etmesin Kadınlar mücadele ediyor. Bizim görevimiz mücadelenize destek vermektir ifadelerini kullandı.

 

 
 
 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem