Kılıçdaroğlu ve Babacan'dan Konya saldırısı tepkisi: Bu şiddet ya bitecek ya bitecek!

Kılıçdaroğlu ve Babacan'dan Konya saldırısı tepkisi: Bu şiddet ya bitecek ya bitecek!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Konya’da Doktor Ekrem Karakaya’nın katledilmesinden sonra doktorlar için ‘Giderlerse gitsinler’ diyen AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Beceriksiz bakanını da al, derhal gidin” dedi.

Konya Şehir Hastanesi’nden Kardiyoloji Uzmanı Doktor Ekrem Karakaya, Hacı Mehmet Akay isimli hasta tarafından silahla katledildi. Karakaya’nın katledilmesi sonrası Konya’da doktorlar iş bırakırken Türk Tabipleri Birliği ve Hekimsen, 7 ve 8 Temmuz tarihlerinde grev kararı aldı. Karakaya’nın katledilmesine ilişkin tepkiler sürerken bir tepki de Babacan ve Kılıçdaroğlu’ndan geldi.

Konya'da Doktor Ekrem Karakaya'nın hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan'... Bu şiddet de ya bitecek ya bitecek!" dedi. DEVA Partisi lideri Babacan'da doktorların can güvenliğinin olmadığını ifade ederek, "İktidara sesleniyorum; şiddeti durdurun" çağrısı yaptı.

Konya'da görev yaptığı hastanede hasta yakını Hacı Mehmet Akçay'ın silahlı saldırısına uğrayan kardiyoloji uzmanı doktor Ekrem Karakaya, hayatını kaybetti. Saldırıya yönelik tepkilerin ardı arkası kesilmiyor. Türk Tabipleri Birliği (TTB) iki günlük grev kararı alarak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı istifaya çağırmıştı.

Saldırıya bir tepkide muhalefetten geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlarla saldırıyı kınadı.

Kılıçdaroğlu yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan! Beceriksiz bakanını da al, derhal gidin. Şiddeti uygulayanlara sus pus olup, hakkını isteyen sağlık personeline 'giderlerse gitsinler' demenizin bedelidir bu yaşananlar. Onlar kalacak, siz gideceksiniz. Bu şiddet de ya bitecek ya bitecek!"

Babacan ise yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Artık ne diyeceğimi bilemiyorum, çok çok üzgünüm. Konya Şehir Hastanesi'nde doktor #ekremkarakaya görevi başında katledildi. Canımızı emanet ettiğimiz doktorlarımızın can güvenliği yok. İktidara sesleniyorum; şiddeti durdurun."

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika