Kılıçdaroğlu’ndan jet yanıt: YSK, haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, vicdansızlığın adresi oldu!

Kılıçdaroğlu’ndan jet yanıt: YSK, haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, vicdansızlığın adresi oldu!

YSK‘nın Kılıçdaroğlu'na yönelik yaptığı açıklamada “Hakimlerin verdikleri kararlar nedeniyle kişisel olarak hedef gösterilmesi ve itibarsızlaştırılması kabul edilemez” demesinin ardından Kılıçdaroğlu'ndan yanıt...

YSK‘nın Kılıçdaroğlu'na yönelik yaptığı açıklamada “Hakimlerin verdikleri kararlar nedeniyle kişisel olarak hedef gösterilmesi ve itibarsızlaştırılması kabul edilemez” demesinin ardından Kılıçdaroğlu'ndan yanıt gecikmedi. CHP Lideri, "YSK; haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, vicdansızlığın adresi oldu" dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, YSK'nın sözlerine yönelik yaptığı açıklamada: "Hakkı, hukuku ve adaleti korumakla görevli olan YSK; haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, vicdansızlığın adresi oldu. Onlar hakim sıfatlarının arkasına saklanarak demokrasiyi, adaleti, hakkı gasp edemezler" dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: "YSK’nın yedi üyesi hakim sıfatları dururken demokrasiyi katletmeye kalkıştılar. Elbette karşılarında duracağız, susmayacağız. Hakkı, hukuku, adaleti ve vicdanı savunacağız. Onlardan korkmayacağız, yılmayacağız!".

İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun attığı twetler:

Hakkı, hukuku ve adaleti korumakla görevli olan YSK; haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, vicdansızlığın adresi oldu. Onlar hakim sıfatlarının arkasına saklanarak demokrasiyi, adaleti, hakkı gasp edemezler.

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) 8 Mayıs 2019