Kılıçdaroğlu’ndan Soylu’yu zora sokacak soru

Kılıçdaroğlu’ndan Soylu’yu zora sokacak soru

Karar yazarı Kemal Kılıçdaroğlu ile aralarında gerçekleşen telefon görüşmesi sonrası kendisinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sormasını istediği soruyu

Karar Gazetesi yazarı Akif Beki, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile aralarında gerçekleşen telefon görüşmesi sonrası kendisinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sormasını istediği soruyu yazdı.

Kılıçdaroğlu'nun çok konuşulacağı beklenen “Bursa Büyükşehir Belediyesiyle ilgili soruşturma ne oldu? Neden hala açılmadı, ne zaman açılacak?...” Bursa sorusuyla ilgili Akif Beki'nin köşe yazısı şöyle:

"Kılıçdaroğlu’ndan İçişleri’ne Bursa sorusu

“Rüşvetten soruşturulmak hep CHP’ye mi düşer usta” yazım üzerine dün aradı. “Rüşvet, yargılanması ve cezalandırılması gereken bir suç. O da CHP’nin değil yargıyla İçişleri’nin görevi. Yine de Kılıçdaroğlu, Kumluca Belediyesiyle ilgili ne yaptı, bilmek isterim” demiştim.

Kılıçdaroğlu, süreci takip ettiğini anlattı. Zaten CHP’li belediyelerin yılda en az üç denetim geçirdiğini, denetimin gerekli olduğunu, bunu da desteklediğini söyledi.

Fakat İçişleri Bakanı Soylu’ya da şunu sormamı istedi:

“Bursa Büyükşehir Belediyesiyle ilgili soruşturma ne oldu? Neden hala açılmadı, ne zaman açılacak?...” İçeriğini sordum, “Bakan konuyu biliyor, o anlar” dedi, detaya girmedi. Elçiye zeval olmaz, varsa bir cevapları buradan geri iletmeye hazırım."

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv