Kılıçdaroğlu'ndan yol arkadaşlarına ikinci çıkış: Bazılarınızın isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini görüyorum

Kılıçdaroğlu'ndan yol arkadaşlarına ikinci çıkış: Bazılarınızın isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini görüyorum

Kılıçdaroğlu, 27. Dönem 5. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılışında konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 26 Nisan'daki  "Vatanı satanlarla kavga edeceğiz, ya bana katılın ya da şu anda yolumdan çekilin!" çıkışının ardından partililere yeniden seslendi. Kılıçdaroğlu, "Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini de görüyorum. Artık karar verin. Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz, benimle olduğunuzu artık hissetmek istiyorum. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum." dedi.

Karalamaya başladılar

Kılıçdaroğlu, "“Umudu yeşertmek zorundayız. Salı günü Elazığ’daydık. Bir gün önce bütün billboardlarda halkı tahrik eden afişler asılmıştı. Kaldırılmasıyla ilgili milletvekili arkadaşlarımız, yapılanın doğru olmadığını belli çevrelere duyurmaya çalıştılar. Haberi aldığımda sakın dokunmayın, aynen kalsın dedim. Gidip o afişlerin önünde bir fotoğraf verdim. Çünkü, bu ülkenin insanına ben güveniyorum. Bu ülkenin insanı kışkırtmalara, tahriklere asla ve asla kapı aralamayacaktır. Bunu yapan kişi kim? Afişleri basan kişi söylüyor. 'Cumhur İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin talebiyle, şirketimiz tarafından yapılmıştır.’ diyor. Bir insan karalamaya, halkı tahrik etmeye kalkarsa 'Artık ben ülkeyi yönetemiyorum' noktasına gelmiş demektir. Bugün Türkiye’nin yönetilmediğini biliyoruz." ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

“Ben sürekli yürümeye ve ilerlemeye kararlıyım ve hiçbir şey beni inandığım yoldan geri çeviremez”

Ben sürekli yürümeye ve ilerlemeye kararlıyım ve hiçbir şey beni inandığım yoldan geri çeviremez. Bu ülkeyi seven insanların, gerçek vatanseverlerin umutları ve duaları her yerde bizimle birlikte yürüyor buna inanın. Ve yine buna inanın bu mücadelede halk düşmanlarını birlikte yeneceğiz ve özgürlük, doğruluk, adalete susamış halkımıza kurtuluşu beraber getireceğiz.

“Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini görüyorum”

Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini de görüyorum. Artık karar verin. Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz?

“Benimleyseniz, benimle olduğunuzu artık hissetmek istiyorum”

Benimleyseniz, benimle olduğunuzu artık hissetmek istiyorum. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum.

Son bir uyarı yapacağım. Türkiye tarihin en büyük borsa manipülasyonlarına şahit oluyoruz. Küçük yatırımcı soyuluyor."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika