Kilolu olduğu için uçağa alınmadığını iddia etti, havayolu şirketi yalanladı!

Kilolu olduğu için uçağa alınmadığını iddia etti, havayolu şirketi yalanladı!

Havayolu şirketinden açıklama gecikmedi

Brezilyalı Juliana Nehme isimli bir kadın, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, çok kilolu olduğu için uçağa alınmadığını ileri sürdü. Qatar Havayolları ise, Nehme'nin personele "kaba" ve "agresif" davrandığını iddia etti.

Brezilyalı büyük beden model ve Instagram fenomeni Juliana Nehme, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla gündem oldu.

Nehme, Katar’dan Doha’ya uçmak üzere havalimanına geldiğini ancak Qatar Havayolları personelinin kendisini uçağa almadığını öne sürdü. Nehme, ‘fazla kilolu olduğu’ için uçağa alınmadığını öne sürerken, yetkilileri ayrımcılık yapmakla suçladı.

Havayolu şirketinden açıklama gecikmedi

Nehme’nin bu açıklamalarına ise Qatar Havayolları’ndan yanıt gecikmedi. İngiliz Daily Mail gazetesine konuyla ilgili açıklama yapan Qatar Havayolları, Nehme’nin ‘check-in personeline karşı son derece kaba ve agresif’ olduğunu belirtirken ‘kilolu olduğu için uçağa alınmadığı iddialarını’ reddetti.

Havayolu şirketi, Nehme’nin birlikte seyahat ettiği kişilerden birini Covid-19 PRC test belgelerini ibraz etmediği için uçağa alınmadıklarını öne sürdü.

Havayolu sözcüsü, “‘Beyrut Havalimanı’ndaki söz konusu yolcu ve birlikte seyahat ettiği kişi gerekli PCR belgelerini sunmadı ve check-in personeline karşı son derece kaba ve agresif davrandı. Sonuç olarak personelin güvenliğinden endişe duyulması nedeniyle havaalanı personeli araya girdi ve yolcu uçağa alınmadı” ifadelerini kullandı.

Etiketler :