Kim Jong-Nam'ın suikast anının görüntüleri ortaya çıktı

Kim Jong-Nam'ın suikast anının görüntüleri ortaya çıktı

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un üvey ağabayi Kim Jong-nam'ın Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur havalimanında öldürülmesinin yankıları sürüyor.Kim Jong-nam geçen hafta Macau'ya gitmek üzere havalimanında beklerken saldırıya...

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un üvey ağabayi Kim Jong-nam'ın Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur havalimanında öldürülmesinin yankıları sürüyor.
Kim Jong-nam geçen hafta Macau'ya gitmek üzere havalimanında beklerken saldırıya uğramış ve yüzüne zehirli kimyasal bir sıvı püskürtülmüştü.

Kim Jong-nam'ın müjdat hastaneye kaldırılırken ambulansta hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

GÖRÜNTÜLERİ JAPON TELEVİZYONU YAYINLADI

Japon Fuji TV'nin yayınladığı yeni kamera görüntülerinde iki kadının Kim Jong-nam'ın yanına yaklaştığı ardından da beyaz t-shirtlü olan kadının Kim'e arkadan sarılıp suratına içinde hızlı etki eden zehirin bulunduğu bezle bastırdığı görülüyor.

Saldırının ardından iki kadın uzaklaşırken, Kim Jong-nam'ın havalimanı görevlilerine yüzüne bir sıvı püskürtüldüğünü anlattığı görülüyor.
Kuzey Kore liderinin üvey kardeşi ardından havalimanı kliniğine götürülüyor.

Malezya basını Kim Jong-nam'ın bilincinin kapalı haldeki fotoğraflarını da geçen hafta manşetten paylaşmıştı.

SALDIRIYLA İLGİLİ 4 KUZEY KORELİ ARANIYOR

Malezyalı polis yetkilileri suikasti yapan 2 kadını, Vietnamlı Doan Thi Huong ve Endonezyalı Siti Aisyah'ı gözaltına alınmıştı.
Polis ayrıca Aisyah'ın Malezyalı erkek arkadaşı ile Ri Jong-chol adlı bir Kuzey Kore vatandaşını gözaltına almıştı.

Yetkililer olayla ilgili olarak Ri Ji Hyon (33), Hong Song Hac (34), O Jong Gil (55) ve Ri Jae Nam (57) adlı 4 Kuzey Koreliyi arıyor.

Şüpheli kadınlardan Aisyah ifadesinde saldırının şaka olduğunu zannettiğini ve kendisine bunun için para ödendiğini söylemişti.

">

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya