Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 'omurilik soğanını' bilemeyen doktor

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında, bir yarışmacıya “Hangisi beyindeki bir bölgeye verilen addır” sorusu yöneltildi. Telefonla soruyu doktora soran yarışmacı 'omurilik sarımsağı' yanıtını aldı...

Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmada, bir yarışmacı dördüncü soruda takıldı. Yarışmacıya “Hangisi beyindeki bir bölgeye verilen addır” sorusu yöneltildi. Sorunun şıklarında “Omurilik sarımsağı, omurilik turpu, omurilik soğanı ve omurilik brokolisi” bulunuyordu. Yarışmacı cevabından emin olamayınca, telefonla konuşma joker hakkını kullanmak istedi. Doktor olduğunu söylediği kişiyi arayan yarışmacı, doktordan “Omurilik sarımsağı” cevabını aldı. Aile hekimi olduğu söylenen kişinin cevabı üzerine yarışmacı “Doktoruma güveniyorum” diyerek omurilik sarımsağı şıkkını seçti ve cevap yanlış çıktı. Bunun üzerine sosyal medyada tepki oluştu. Bir doktorun omurilik soğanını bilememesi bir anda gündeme oturdu.

Kenan İmirzalıoğlu: Ali Bey'in sorunun cevabını bildiğini düşünmek istiyorum

Programın sunucusu Kenan İmirzalıoğlu ise cevaba bir hayli şaşırdı. Doktorun cevabı vermesinden sonra ve yarışmacının şıkkı seçmesinden sonra, "Ali Bey doktordu di mi Mehtap Hanım, hangi bölüm?" diye soran İmirzalıoğlu, daha sonra ise "Acaba Ali Bey’in kafası mı karıştı diye düşünüyorum. Ben Ali Bey’i birazcık kurtarmaya çalıştım da kurtaramadım galiba. Ali Bey’in bu sorunun cevabını bildiğinden eminim, emin olmak istiyorum. Heyecandan karıştırdığını düşünüyorum, düşünmek istiyorum" dedi.

Medya