Kimyacı liseliler depremzedeler için üretiyor
![Kimyacı liseliler depremzedeler için üretiyor](https://abcgazetesi.com/d/news/169330.jpg)
Kimyacı liseliler depremzedeler için üretiyor Kimyacı liseliler depremzedeler için üretiyor Amasya'nın Merzifon ilçesinde kimya teknolojisi eğitimi alan lise öğrencileri ve öğretmenler tarafınca depremzedeler için temizlik malzemesi üretiliyor.
Kimyacı liseliler depremzedeler için üretiyor
AMASYA - Amasya'nın Merzifon ilçesinde kimya teknolojisi eğitimi alan lise öğrencileri ve öğretmenler tarafınca depremzedeler için temizlik malzemesi üretiliyor. Mithatpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden zelzele bölgesindeki illere sevkiyatın artarak devam için "Ham madde sizden, üretim bizden" sloganıyla destek kampanyası başlatıldı.
Geçen yıl oluşturulan atölyede üretilen çamaşır suyu, dezenfektan, sıvı el sabunu, kolonya benzer biçimde temizlik malzemeleri Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurmuş olduğu bölgeye gönderilerek halka dağıtıldı. Okulda geçtiğimiz yıl kurulan hijyen ürünleri atölyesinde üretilen çamaşır suyu, bulaşık deterjanı, dezenfektan, sıvı el sabunu, kolonya benzer biçimde temizlik malzemeleri, Merzifon Kaymakamlığı koordinesinde zelzele bölgelerine ulaştırıldı. Üretime devam edilen okulda sevkiyatın sürmesi için "Ham madde sizden, üretim bizden" sloganıyla destek kampanyasının başlatılmış olduğu bildirildi.
Çadır şehir ve konteyner kentlerde mühim ihtiyaçlardan birinin de temizlik malzemeleri bulunduğunu belirten kimya teknolojisi alanı şefi Fatma Nakır, "Yüzey temizleyici, çamaşır suyu, sıvı el sabununa gereksinimleri var. Üretimimizi bu alana yönlendirdik" dedi.
Dezenfektan kullanımının korona virüs (kovid-19) salgını dönemindeki dirimsel önemine vurgu icra eden Nakır, sağlanacak destekle üretimlerinin artacağına inandığını söylemiş oldu.
11 ilde büyük yıkıma ve binlerce ölüme sebep olan depremlerin yaralarının sarılması için çaba eden öğrenciler üretimi fedakarca sürdürüyor. Bu yıl ilk mezunlarını verecek kimya teknolojisi öğrencilerinden Caner Düzgün kimya mühendisliği alanında eğitimini devam ettirmeyi hedeflerken, Enise Altınöz de bir yılı aşkın zamandır devam eden üretim sonucu tecrübe ve maddi kazanç sağladıklarını ifade etti. Okul müdürü Sadık Turan ise 11 çeşit marka üründen sağlanan 800 bin TL olan ciroyu bu yıl 1 buçuk milyon TL'ye çıkarmayı amaçladıklarını altını çizdi.
"Kimyacı liseliler depremzedeler için üretiyor" haberi, 14 Mart 2023 tarihinde yazılmıştır. Gündem kategorisi altında bulunan Kimyacı liseliler depremzedeler için üretiyor haberi 2023 yılına aittir. Bu haberin yanı sıra sayfamızda birçok güncel bilgi ve son dakika haberler yer almaktadır. Kimyacı liseliler depremzedeler için üretiyor 2024 konusundaki bu haber içeriği objektif bakış açısının yansımasıdır. Gündem konusunda 27 Temmuz 2024 tarihlidir, bugüne ait güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takip edin.
![Hubbard](https://abcgazetesi.com/d/author/30_s.jpg)
YORUM YAZ
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.