Kışanak ve Tuncel hakkında flaş karar!

Kışanak ve Tuncel hakkında flaş karar!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Gültan Kışanak ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel’in yargılandığı davada; Kışanak 14 yıl 3 ay, Tuncel ise 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

2 yıldır tutuklu bulunan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gültan Kışanakve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel hakkında 'Örgüt kurma ve yönetme', 'Kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama' ve 'Örgüt propagandası yapma' iddialarıyla açılan davada karar verildi.

Malatya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada Gültan Kışanak'a "terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından 14 yıl 3 ay, Sebahat Tuncel'e ise aynı suçlardan 15 yıl hapis cezası verildi.

17 Aralık'ta görülen son duruşmada, Kışanak’a ‘silahlı terör örgütünü kurmak ve yönetmek’  suçundan 22,5, Tuncel’e ise ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 15 yıl hapis cezası istenmişti.

Mütalaada ayrıca her iki isim hakkında ‘iki defa zincirleme silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan da üst sınırdan olmak üzere 26 yıl sekizer ay hapis cezası talep edilmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika