Kızılay Başkanı Kerem Kınık'la, Şahan Gökbakar'ın atışması sosyal medyayı salladı: 12 yerden maaş, huzur hakkı...

Kızılay Başkanı Kerem Kınık'la, Şahan Gökbakar'ın atışması sosyal medyayı salladı: 12 yerden maaş, huzur hakkı...

Sosyal medya paylaşımlarıyla adından sıkça söz ettiren güldürmen Şahan Gökbakar'ın hedefindeki son isim Kızılay Başkanı Kerem Kınık oldu. Kınık'ın 12 yerden maaş ve rahatlık hakkı aldığını iddia eden meşhur komedyene...

6 Şubat depreminden sonrasında adı gündeme sıkça gelen Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a güldürmen Şahan'dan peş peşe tepkiler geldi. Sosyal medyasını etken olarak kullanan meşhur güldürmen Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın fotoğrafını paylaşarak, "Sana kırmızı oldukça yakışıyor, yarışmayan adam. Huzur haklı pazarlar." notunu düştü.

Kızılay Başkanı Kınık da bu paylaşımın ardından ünlü komedyene tepki gösterdi. Gökbakar'ın paylaşımını alıntılayan Kınık şu ifadelerle yanıt verdi;

"Şahan bey, bionuzda insan-baba-komedyen yazıyor, anlıyorum sizi size şöhret lazım. Ben de insanım, babayım sizden farklı olarak dedeyim de ve üniversite hocasıyım.
Velev ki hata yapmış bile olsa bir insanı nefret objesi haline getirmek, tv ekranlarına resmini saatlerce sabitleyip linç duygusunu topluma yaymak, insanları tanımadığı bir insanın üzerinde tepinmeleri için kışkırtmak ne insanlığa ne babalığa sığar, ayrıca komik de değil.

Defalarca açıkladık, Kızılay kendisine gelen bağışları ve afet depolarında her ne varsa her şeyi depremzedeler için seferber etti, satmadı. Ahbap derneği Kızılayın afet ve insani yardım sektörünün ihtiyaçlarına makul şartlarda kaliteli tedarik sağlansın diye kurulmuş şirketlerinden alım yaptı, Kızılay da o para ile tekrar çadır dikiyor ve önümüzdeki günlerde onları da vatandaşlarımıza gönderecek zaten. Kızılay bu işi yeni de yapmıyor, Atatürk'ün emri ile İsmet Paşanın onayı ile yapılan çadır satışları var. Ekranlara çıkıp maalesef attığı imzaları unutan eski Kızılay Genel Başkanlarının ve Yönetim Kurulu üyelerinin aldığı kararlarla yaptığı satışlar da var ki bunlar da yasal. Ha seleflerimizin yasal olmayan işleri de var, mesela kurup kurumu zarara uğrattıkları şirketler, ihmaller, suistimaller vs, zaten o konularda mahkemelerde yargılanıyorlar. Gözlerinin içine bakarak savunma hakkı vermediğiniz hiç bir insanı linç etmeyin, kul hakkıdır."

Tartışmalar bu noktadan sonra daha da alevlenerek büyük. Kınık'ın paylaşımının ardından bir paylaşım daha yapan Gökbakar, "Kerem bey bırakın edebiyatı. Siz TRT'de çalışan oğlunuzu Kızılay Genç başkan yardımcısı yapıp 60 bin TL'ye yakın maaş bağlayan bir babasınız. Millet dışardayken şirketlerinizdeki çadırları da onlara yollasaydınız satmak yerine! Bende şöhret çok da sizde utanma duygusu yok maalesef..." ifadelerini kullandı.

Şahan'ın sözlerine sessiz kalamayan Kınık bir paylaşım daha yaparak ünlü komedyene bir kez daha tepki gösterdi;

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Türkiye