Kızını istismar eden tarikat üyesi baba tahliye edildi: 'Bu gece bizi öldürecek'

Kızını istismar eden tarikat üyesi baba tahliye edildi: 'Bu gece bizi öldürecek'

Konya'da şu an 15 yaşında olan çocuğunu yıllar boyunca cinsel istismara maruz bırakan tarikat üyesi tarikat üyesi S.A.'nın tahliyesine karar verildi.

Konya'da yıllarca kızına cinsel istismarda bulunan S.A.'nın yargılandığı dava bugün Konya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Davanın 2'nci celsesinde mütalaa veren savcı, babanın basit cinsel istismardan cezalandırmasını istedi. S.A'nın tutuklu yargılandığı davada tahliye kararı verildi. 

Karara itiraz eden avukat Kübra Turan, babanın nitelikli cinsel istismardan yargılanması gerektiğini belirtti.

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği'nin Başkanı Müjde Tozbey Erden ise "6 kızı olan bir baba, kızının yatağına girerek defalarca cinsel olarak istismar etmesine rağmen, bugün Konya’da serbest bırakıldı. Anne ise 'Bu gece bizi öldürecek' diye korkudan titremeye başladı. Bu adam tutuklanacak ve biz anne ile kızlarını yalnız bırakmayacağız, bilesiniz!" diyerek tepki gösterdi.

Ertelenen duruşma sonra Halk TV'den Fırat Yeşilçınar'a konuşan anne ise "Kızım bana günlerce olayı anlatmadı. Yoksuluz, yalnızız. Beklemediğimiz bir karardı. Koruma talebinde bulunacağız. Karşımdaki insanın ne yapacağını bilemiyoruz. Kızlarımın arkasındayım. Hakkımızı aramaya devam edeceğiz." dedi.

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği'nden yapılan basın açıklaması şöyle:

''Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği olarak Konya’da babası tarafından istismar edilen S.A.’nın davasını gönüllü olarak üstlenmiş bulunuyoruz.

İstismarcı babanın başka çocuk istismarı eylemleri gerçekleştirdiğine ilişkin çok fazla duyum alındı ancak tarafların bulunduğu ortam, komşular, babanın üyesi olduğu tarikatın diğer üyeleri durumu o kadar iyi saklıyorlar ki, ne yazık ki diğer çocuklar kamuoyuna yansımadı.

Sanığın iddianame kapsamında Türk Ceza Kanununun 103.maddesi uyarınca çocuğun cinsel istismarı suçundan hapsi isteniyor.

Ancak bugün (01.12.2020) kızını istismar eden ve tutuklu yargılanan baba için tahliye kararı verildi!

Bugün katıldığımız duruşmada babanın cinsel istismardan cezalandırılmasını talep eden savcının mütalaasına rağmen mahkeme heyeti babanın tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Oysaki, sanığın nitelikli cinsel istismar suçundan tutuklu yargılanması gerekiyor.

Şu anda 6 kızı bulunan istismarcı baba serbest. Çocukların annesi ise kendisinin ve çocuklarınınhayatından endişeli. Bu adam tutuklanacak ve biz anne ile kızlarını yalnız bırakmayacağız!

Tüm basın emekçilerini ve kamuoyunu mücadele eden ailenin yanında olmaya çağırıyoruz.''

3. Sayfa