Kızının ölümünü araştıran baba anlattı: Akıl hastanesine paketlemek istediler

Kızının ölümünü araştıran baba anlattı: Akıl hastanesine paketlemek istediler

Kamuoyunun baskısı üzerine serbest bırakılan Şaban Vatan, yaşadıklarını anlattı. Şaban Vatan Şaban Vatan Şaban Vatan Şaban Vatan Şaban Vatan Şaban Vatan

Kamuoyunun baskısı üzerine serbest bırakılan Şaban Vatan, yaşadıklarını anlattı.

Şaban Vatan'ın eşinin kardeşi ve sosyal medyadan çağrı yapan eşi, Vatan'ın polis tarafından evinden gözaltına alındığını, mahkeme öncesi psikiyatri kliniğine götürüldüğünü ve ardından hakim karşısına çıkarıldığını söyledi. Şaban Vatan

Şaban Vatan'ın avukatı Ufuk Kılıç, müvekkili Şaban Vatan'ın itirazları ve kamuoyunun baskısı üzerine mahkeme tarafından serbest bırakıldığını açıkladı.

Mahkemeden serbest bırakılan baba Şaban Vatani, Artı Gerçek'e yaptığı açıklamada usulsüz bir şekilde 'paket' edilip akıl hastanesine konulmak istendiğini söyledi. Vatan şunları kaydetti:

"Kızımı hayatını kaybettikten sonra, muayene oldum. Onu delil göstererek ve ağabeyimin şikayeti üzerine beni gözaltına aldılar. İşin özeti bu. Bugünkü olay vatandaşın çocuğu öldürülüyor, vatandaş çocuğunu aramak isterken bir şekilde usulsüz bir şekilde paket edilip mahkemeye oradan da akıl hastanesine paketlenmek istendi."

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika